صفحه اصلی / فرهنگی / اجرای تئاتر ضد استکباری به مدت 5 شب در نمایشگاه بین المللی مشهد
طراحی سایت در مشهد

اجرای تئاتر ضد استکباری به مدت 5 شب در نمایشگاه بین المللی مشهد

 گروه فرهنگی: فرهنگسرای زیارت مشهد با اجرای تئاتر ضد آمریکایی و ضد استکباری در نمایشگاه کتاب، سعی دارد تا برخی از جنایات آمریکا را در قالبی نو به مخاطبان خود معرفی کند.

حسین کمیلی، مدیر فرهنگسرای زیارت مشهد گفت: به همت فرهنگسرای زیارت مشهد، نمایشگاه عکسی با عنوان «هولوکاست سرخ، برده‌داری سیاه» در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است که در این نمایشگاه موضوعات دیگری همانند جنگ ویتنام و عراق نیز مطرح شده است.

وی افزود: علاوه براین در کنار نمایشگاه عکس، تئاتر ضد امریکایی با کارگردانی مهدی صبوری، در نمایشگاه کتاب اجرایی می شود که مضامین و مطالب 10 پوستر عکس جنایات آمریکا را در قالب تئاتر برای مخاطبان بیان می کند.

کمیلی با اشاره به اینکه 3 کارکتر در نقش سفید پوست، سیاه پوست وسرخ پوست، در این تئاتر ضد آمریکایی حضور دارند، یادآور شد: این تئاتر در قالب تئاتر خیابانی به مدت 5 شب و در هر شب 4 اجرا برای مخاطبان نمایشگاه اجرا می شود.

مدیر فرهنگسرای زیارت مشهد همچنین ابراز کرد: این تئاتر علاقمندان بسیاری را با خود همراه کرده است، چراکه بهره گیری از ابزار هنر بهتر می تواند مطالب را منتقل کند.

وی خاطر نشان کرد: نمایشگاه عکس و پوستر با وجود اینکه در قالب متن و مقاله نیست، اما باز هم نتوانسته در حد تئاتر مخاطب را به خود جذب کند و کمتر مخاطبی تمام پوسترها را مطالعه می کند، بنا براین در شرایط امروز باید مطابق میل و سلیقه مخاطب محتوا را به آنها منتقل کرد تا مفید واقع شود.

کمیلی عنوان کرد: امشب نیز این تئاتر در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی کتاب اجرایی خواهد شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *