صفحه اصلی / ورزشی / مربی رسمی فدراسیون ژیمناستیک در گفت و گو با مشهد تریبون بیان کرد: حال بد ژیمناستیک در مشهد
طراحی سایت در مشهد

مربی رسمی فدراسیون ژیمناستیک در گفت و گو با مشهد تریبون بیان کرد: حال بد ژیمناستیک در مشهد

گروه ورزشی: بابک سالک کارشناس ارشد تربیت بدنی و مربی رسمی فدراسیون ژیمناستیک استان که هم اکنون در یکی ازکانون های ژیمناستیک آموزش و پرورش مشهد مشغول آموزش های مقدماتی  به نونهالان و نوجوانان می  باشد در گفتگویی با مشهد تریبون عنوان کرد: خراسان پتانسیل معرفی ژیمناست به تیم ملی را در رده های مختلف دارد اما متاسفانه، اینک حال و روز ژیمناستیک در استانمان و خصوصا مشهد به هیچ وجه مساعد نیست و مشکلات سخت افزاری و عدم شناخت کافی خانواده ها  مهمترین دلایل استقبال پایین از این رشته ی ورزشی پایه است .

وی افزود: تبلیغات محدود و نامناسب و بی توجهی مسئولان ذیربط آنگونه که باید، فضا را برای رشد این ورزش مهیا نساخته است، بی شک صدا و سیما می تواند با توجه بیشتر به این رشته زمینه را برای ایجاد انگیزه  ورود به ژیمناستیک در نزد عموم بالا ببرد.

سالک بیان کرد: تجهیزات نامناسب و فرسوده  موجود در 5سالن موجود شهر مشهد آموزش را با مشکل مواجه نموده است، گاها دیده می شود مربیان بر اساس استانداردهای موجود که همان مدارک مربیگری می باشد سطح بندی نمی شوند وبه همین دلیل عده ای از نوجوانان به صورت کامل با اصول پایه در این رشته آشنا نشده که این امر باعث دلسردی آنها از ادامه  فعالیتشان میگردد.

مربی رسمی فدراسیون ژیمناستیک خاطر نشان کرد: یکی از ارگانهایی که می تواند با تعمال با هیات ژیمناستیک استان در این زمینه خدمات مفیدی را ارائه کند آموزش و پرورش است که البته آنها هم با مشکلاتی روبرو هستند و کمبود مربی اختصاصی مهمترین آن است.

وی گفت: امسال به تازگی کانون قهرمانی ژیمناستیک مشهد در مجتمع ورزشی سجاد راه اندازی شده است و قرار است مسابقات باشگاههای مشهد برگزار شود، قطعا اکثر تیم های شرکت کننده از نواحی مختلف آموزش و پرورش مشهد می باشند، این امر مهم می تواند به کشف و پرورش استعدادهای فراوان نوجوانان مشهدی منجر شود.

سالک ادامه داد: در حال حاضر باتوجه به تعداد نوجوانان و جوانان مشهدی نفرات اندکی در این رشته فعالیت دارند، توصیه بنده به خانواده های محترم این است که با تحقیق در باره ژیمناستیک و کسب اطلاعات صحیح و مشورت با کارشناسان تربیت بدنی، فرزندان خود را برای کسب مهارتهای بنیادی ورزشی موجود در این رشته ترغیب نمایند، البته لازم به ذکر است اکثر خانواده ها براساس یک باور غلط فکر میکنند فرزندان آنها با ورود به این ورزش قدکوتاه باقی می مانند اما یقینا این یک اشتباه بزرگ است چراکه دلیل اینکه اکثر ژیمناستها قد کوتاهی دارند اینست که  افراد با این مشخصه راحت تر میتوانند حرکاتی با انعطاف پذیری بالا را انجام دهن، با استدلال های علمی و تجربی به خانواده ها این اطمینان را می دهیم که در این مورد مشکلی فرزندانشان را تهدید نمی کند.

مربی رسمی فدراسیون ژیمناستیک تصریح کرد: در یک مقایسه  بعید با کشور چین که نزدیک به 1500000 ژیمناست دارد می توان به اهمیت این رشته و توجه ویژه  مدیران ورزشی این کشور و سرمایه گذاری مطمئن برای ژیمناستیک پی برد البته کسب بیشترین مدال در تورنمت های بزرگ سطح جهانی این مطلب را اثبات می کند.

وی اذعان داشت: درطول سالهای فعالیتم ورزشکاران زیادی را دیده ام که بعد از طی دوران مقدماتی ژیمناستیک وارد رشته ورزشی دیگری شده اند که موفقیت چشمگیری را در ورزش قهرمانی به دلیل آمادگی جسمانی مناسب کسب کرده اند.

سالک در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم با برنامه ریزی دقیق وتوجه ویژه خبرهای خوشی از این رشته ی مادرو پایه برای همشهریان داشته باشیم.

یونس مسعودی

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *