صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / سفر اعضای شورا به خارج از کشور سرمایه گزاری است/در سفر فرانسه کارشناسان شهرداری را با اعضای شورا همراه ساختیم
طراحی سایت در مشهد

سفر اعضای شورا به خارج از کشور سرمایه گزاری است/در سفر فرانسه کارشناسان شهرداری را با اعضای شورا همراه ساختیم

گروه مدیریت شهری: امروز هشتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر مشهد برگزار شد.

پس از این جلسه محسن انتظاری هروی در جمع خبرنگاارن گفت: سفر اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران و کارشناسان شهرداری به خارج از کشور هزینه نیست، بلکه یک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.
محسن انتظاری هروی در حاشیه هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سفرهای اعضای شورای اسلامی شهر به همراه مدیران و کارشناسان شهرداری به کشورهای خارجی یکی از ضروریات مدیریت شهری است تا ببینند چه در دنیا می‌گذرد و اگر در مورد موضوعی می‌خواهند نظری بدهند لازم است که از تجربیات این سفرها استفاده کنند.
وی افزود: ما در برخی امور از سایر کشورها سال‌ها عقب هستیم و علم هم محدود به یک کشور و فرد خاص نیست بلکه متعلق به جامعه جهانی و همه انسان‌های دنیاست، لذا از این رو سفرهایی باید برای دستیابی به داشته‌های علمی سایر کشورها صورت گیرد که این موضوع تاکنون در مدیریت شهری مشهد کم بوده است.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: در سفر اسپانیا، در مورد بحث سیستم یکپارچه شهری مشاهده کردیم که در شهرهای این کشور، کارها آنچنان روان و به روز می‌باشد که افراد با یک کارت اعتباری همه دریافت ها و پرداخت‌های خود را انجام می‌دهند و با مراجعه به یک باجه با همان کارت هزینه پرداخت و پروانه ساختمانی دریافت می‌کنند که این یکی از آرزوهای ما در مدیریت شهری است و تاکنون تحقق نیافته است.
انتظاری هروی ادامه داد: بعد از سفر، در جلسه هیات رییسه از رییس کمیسیون فنی و عمران خواسته شد برای اجرای سیستم یکپارچه شهرسازی که در دوره سوم شورا و شهردار سابق با پرداخت 15 میلیارد تومان برای طراحی سیستم، کارهای آن انجام شده است تلاش کنند تا این فعالیت‌ها به ثمر برسد.
وی عنوان کرد: سفر خارجی اعضا و مدیران شهرداری چون هزینه‌های سنگینی داشت مقرر شد 40 درصد هزینه را هر کدام از اعضا بپردازند. اما من معتقدم در کل اینها هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است. در این دوره از سفرها برخی از اعضا بدلیل اینکه نتوانستند سهم 40 درصدی خود را تامین کنند از این سفرها محروم شدند.
انتظاری هروی بیان کرد: در ترکیه براساس یافته‌هایی که از سایر کشورها به دست آورده‌اند رشد و توسعه شهرهای خود را باعث شده و هزینه‌های مدیریت شهری را کاهش داده‌اند که ما نیز باید از این مدل استفاده کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ما باید متناسب با شرایط فعلی روی سفرهای خارجی اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری برنامه‌ریزی کنیم و درست نیست این موضوع را با گذشته مقایسه نماییم.
وی افزود: در سفر به فرانسه، علاوه بر اعضای شورای اسلامی شهر مشهد تعدادی از کارشناسان شهرداری را نیز همراه ساختیم زیرا معتقدیم کارشناسان نقش مهمی در تدوین لوایح مختلف دارند.

منبع: صبح مشهد

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *