صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / توجیه عجیب مدیر اداره روابط خارجی شهرداری مشهد برای سفر هیات شهرداری به اسپانیا
طراحی سایت در مشهد

توجیه عجیب مدیر اداره روابط خارجی شهرداری مشهد برای سفر هیات شهرداری به اسپانیا

گروه مدیریت شهری: همان طور که پیش از این در خبرها آمده بود، چندی پیش چند تن از اعضای شورای شهر، چند تن از شهرداران مناطق و مدیر روابط خارجی شهرداری مشهد به اسپانیا رفتند که این سفر مورد اعتراض رسانه ها و افکار عمومی قرار گرفت.

پس از این اعتراضات حسین کشیری مدیر اداره روابط خارجی شهرداری مشهد سعی بر توجیه این سفر برآمده است و در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد گفته است: با توجه به سفر هیاتی منتخب از اعضای شورای اسلامی شهر و تعدادی از شهرداران مناطق مشهد به کشور اسپانیا به منظور بازدید از زیرساخت‌های شهری دو شهر مادرید و بارسلون تفاهمی با شهرداری این دو شهر صورت گرفت.

وی افزود: براساس این تفاهم مقرر شد کلیه قوانین و مقررات شهرسازی این دو شهر اروپایی در اختیار شهرداری مشهد و کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر قرار بگیرد.
رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد تصریح کرد: براین اساس تا پایان ماه نوامبر این قوانین و مقررات معماری و شهرسازی توسط رییس امور بین‌الملل شهرداری‌های این دو شهر به اداره روابط خارجی شهرداری مشهد ارائه می‌شود.

پس از خواندن این توجیحات آقای کشیری ذکر چند نکته را لازم میدانیم. 

اول اینکه دریافت آیین نامه ها، قوانین و مقررات حوزه شهرسازی از طریق اینترنت ممکن بود و در صورتی هم که آیین نامه ای در فضای وب وجود نداشت به راحتی دریافت آنها با هماهنگی از طریق نامه و تلفن میسر بود و نیاز به سفر این همه عضو شورا و پرسنل شهرداری به اسپانیا نبود.

نکته بعدی اینکه آیین نامه و ضوابط شهرسازی اسپانیا به چه درد مشهد مقدس می خورد؟ مگر در همین کشور و شهرداری کم آیین نامه داریم که به آنها به طور کامل عمل نمی شود؟ مگر غیر از این است که رهبری موضوع معماری اسلامی را مطرح کرده اند؟ خب معماری اسلامی که از دل شهرسازی مادرید و بارسلون بیرون نمی آید. اینها بر خلاف شعارهای اعضای شورای چهارم بود.

لذا از مسئول اداره روابط خارجی شهرداری مشهد که پس از روی کارآمدن تحولات بسیار خوبی را در حوزه کاری خود به وجود آورده است، خواستاریم افکار عمومی را ناآگاه فرض نکند زیرا نخبگان شهر مشهد با دقت همه مسائل را دنبال می کنند و اطلاعات زیادی دارند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *