صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / قاسم پور خبر داد/اعطای نخستین جایزه فیلم پایتخت جوانان جهان اسلام در سومین جشنواره فیلم کوتاه بسفر
طراحی سایت در مشهد

قاسم پور خبر داد/اعطای نخستین جایزه فیلم پایتخت جوانان جهان اسلام در سومین جشنواره فیلم کوتاه بسفر

گروه مدیریت شهری:  مشاور شهردار و رییس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد از اعطای نخستین جایزه فیلم پایتخت جوانان جهان اسلام در سومین جشنواره فیلم کوتاه بسفر ( Bosphorus) استانبول خبرداد.

هادی قاسم‌پور با بیان مطلب فوق اظهار کرد: جایزه فیلم پایتخت جوانان جهان اسلام، یکی از برنامه‌های بزرگ فرهنگی بین‌المللی استانبول، به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام در سال 2015-2016 می‌باشد.

وی با اشاره به تعاملات صورت گرفته گروه مشاوران جوان با دبیرخانه اعطای این جایزه مبنی بر همکاری در حوزه اطلاع‌رسانی و حضور پررنگ جوانان ایرانی اذعان کرد: با توجه به اینکه مشهد سال 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام است؛ همکاری ما با حوزه جوانان جهان اسلام بیش از پیش شده است.

قاسم‌پور به موضوع اصلی اعطای این جایزه که خلاقیت جوانان برای راه‌حلهای جهانی است اشاره کرد و گفت: این رویداد به صورت مشترک توسط مجمع جوانان کنفرانس اسلامی برای گفتگو و همکاری (نهاد وابسته به سازمان همکاری اسلامی) و انجمن بین‌المللی تاتر بسفر به عنوان بخشی از سومین جشنواره بین‌المللی فیلم بسفر با تمرکز بر جوانان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: پرداختن به مشکلات اجتماعی مانند آوارگان، جهانی شدن و چالش‌های اخلاقی، تروریسم، افراط‌گرایی خشن و مشارکت جوانان از محورهای فیلم‌های کوتاه ارسالی به دبیرخانه اعطای جایزه فیلم پایتخت جوانان جهان اسلام می‌باشد.

مشاور شهردار در امور جوانان خلاقیت و نگاه جوانانه را دو شاخصه اصلی در فیلم‌های کوتاه ارسالی دانست و بیان کرد: فیلم‌های کوتاه باید توسط هنرمندان یا فعالان اجتماعی زیر 35 سال کارگردانی شده باشند و یا بدون محدودیت سنی برای کارگردان، با تکیه بر روی مسایل و دیدگاه‌های جوانان نسبت به محورهای ذکر شده ارسال گردد.

قاسمپور جوایز نفرات اول تا سوم را به ترتیب پنج، سه و دو هزار دلار برشمرد و خاطرنشان کرد: جایزه ویژه پایتخت جوانان جهان اسلام نیز به ارزش یک هزار و 500 دلار به فیلم برگزیده اعطا میشود و آخرین مهلت برای ارسال فیلمها تا 5 نوامبر 2015 (14 آبان 1394) می‌باشد.

وی در پایان خواستار ارسال فیلم‌های کوتاه جذاب به این جشنواره توسط جوانان هنرمند و خلاق ایرانی شد و افزود: مراسم اختتامیه سومین جشنواره بین المللی فیلم بسفر روز 27 نوامبر 2015 در استانبول برگزار می شود و جوایز برندگان به آنان اعطاء خواهد شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *