صفحه اصلی / ورزشی / لیگ برتر فوتبال کشور/توقف بزرگان مقابل مشهدی ها
طراحی سایت در مشهد

لیگ برتر فوتبال کشور/توقف بزرگان مقابل مشهدی ها

سرویس ورزشی: بعد از وقفه ای 20 روزه هفته ی هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال با دیدار پدیده و استقلال در مشهد و سیاه جامگان و سپاهان در اصفهان، پیگیری شد.حضور بیش از 10هزارنفر در ورزشگاه ثامن، نویدبخش یک بازی زیبا و پرهیجان بود.
 درهمان ابتدای کار و در دومین دقیقه ی مسابقه مهدی خیری از تعلل مدافعان استقلال استفاده کرد و از نیمه  زمین دروازه رحمتی را که خیلی از آن فاصله گرفته بود باز کرد تا شور و شعف دوچندانی ورزشگاه و هواداران پدیده را در بربگیرد.استقلالی ها که در دقایق ابتدایی بسیار پراشتباه و سردرگم بودند کم کم بربازی مسلط شدند و در دقیقه 14 با شوت محکم یعقوب کریمی دروازه  میزبان را به شدت تهدید کردند.بعد از آن نوبت پدیده بود که از فرصت ضدحمله خود بهره ببرد و باتوجه به جلوکشیدن حریف برای جبران گل خورده از فضای پشت مدافعان استقلال استفاده کند، مهدی خیری در دقیقه ی30 یک فرصت مسلم گلزنی را از دست داد. 4دقیقه بعد محسن یوسفی که در این دیدار پرتحرک تر از بقیه بازیکنان نشان می داد فرصتی دیگر را از دست داد تا در انتها حسرت پیروزی بر دل هواداران پدیده بماند.
 نکته قابل تامل اینکه باز هم پدیده براثر اشتباهات فردی دروازه ی خود را باز شده دید و ارسال توپ از جناح چپ پدیده توسط خسرو حیدری با گل به خودی یاران مهاجری همراه شد تا در پایان پرویز مظلومی خوش شانس ترین مربی هفته لقب بگیرد.
 اما در اصفهان دیگر نماینده ی مشهد با یک بازی زیرکانه و تقریبا تدافعی دست به کار بزرگی زد و  سپاهان را متوقف کرد.فرهاد کاظمی که رضا شاهرودی و مرتضی کرمانی مقدم را درکنار خود روی نیمکت داشت در این دیدار استراتژی استفاده از ضدحملات را در دستور کار شاگردانش قرار داده بود.
 بعد از اشتباه مسلم فروزان سنگربان سیاه جامگان  در خروج از دروازه سپاهانی ها به یک گل زیبا دست یافتند و در ادامه نیز فرصتهای بیشتری را خلق کردند که با تمرکز و تلاش خط دفاعی سیاه جامگان به نتیجه نرسید تا اینکه در دقیقه 64 بهروز افشار بازیکن بومی سیاه جامگان با پاس زیبا و هوشمندانه ی رضا عنایتی دروازه ی شهاب گردان را باز کرد و یک امتیاز حساس و شیرین را برای مشکی پوشان مشهدی به ارمغان آورد. از حواشی این دیدار میتوان به اعتراض های حسین فرکی به اتلاف وقت های مکرر پس از به ثمر رسیدن گل توسط مشهدی ها اشاره کرد.
یونس مسعودی
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *