صفحه اصلی / مقامات / استاندار / رشیدیان: گرایشات جناحی و حزبی منجر به انسجام سوزی می‌شود
طراحی سایت در مشهد

رشیدیان: گرایشات جناحی و حزبی منجر به انسجام سوزی می‌شود

گروه مدیریت شهری: استاندار خراسان رضوی گفت:  گرایشات جناحی و حزبی منجر به انسجام سوزی می‌شود.
علیرضا رشیدیان صبح امروز 22 مهر ماه در نخستین همایش روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های کشور که در محل تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: گرایشات جناحی و حزبی می تواند منجر به ایجاد برخوردها وتحرکاتی شود که انسجام سوزی را به همراه داشته باشد، از این رو مقام معظم رهبری نیز  به اهمیت انسجام ملی تاکید ویژه ای دارند.
 وی افزود: اعتماد به نظام یک سرمایه بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران است و با توجه به این که شوراها پیوندی بین مردم و نظام اجتماعی و دولتی هستند می توانند نقش موثری در گسترش و توسعه اعتماد ایفا کنند.
 استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: توجه به مشکلات محوری خراسان، اهمیت جایگاه زنان و دختران در کشور، تقویت تحکیم بنیان خانواده، رفع مشکلات زیست محیطی و مدیریت بحران از موارد قابل تامل است که باید به این موضوعات توجه ویژه‌ای شود.
  رشیدیان با بیان این که جامعه اخلاقی و دین‌مدار از اهداف محوری است، اضافه کرد: تحقق توسعه جامعه انسانی  نیازمند توجه به رعایت عدالت، حقوق شهروندی، مبارزه با تبعیض  و انسجام اسلامی است.
 وی همچنین به اهمیت ویژه حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: حقوق شهروندی یک میثاق ملی، انقلابی و دینی است.
 استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه 65 درصد از استان خراسان رضوی بر روی گسل‌های زلزله خیز است و یک سوم از اراضی نیز در مناطق تهدید کننده سیل قرار دارند، مسئولین باید به اهمیت مدیریت بحران توجه ویژه داشته و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه را داشته باشند.
 رشیدیان به کمبود منابع آب در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه بحران آب به یک مصیبت عمومی تبدیل شده و در حال حاضر این استان با کسری یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب آب‌های زیرزمینی مواجه است که براساس برآورده‌های صورت گرفته شرایط سرانه مصرف آب در سال آینده برای این استان بسیار حساس و خطرناک است.
 وی اضافه کرد: در جهت بهبود وضعیت فعلی می‌توانیم از پساب‌ها با رعایت نکات بهداشتی  به عنوان یک سرمایه جدی  و جایگزین آب‌های مورد نیاز در بخش کشاورزی استفاده کنیم.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: توجه به جایگاه خانواده و دختران به گونه ای است که اگر این موضوع صحیح مدیریت شود می‌توان از آن در راستای تقویت مبانی اجتماعی استفاده کرد و در صورت عدم مدیریت صحیح یک معضل آسیب زاست که متاسفانه در حال حاضر عقب ماندگی جدی در رسیدگی به امور بانوان داریم که شوراها باید حتما در این زمینه برنامه‌های مناسب داشته باشند.
منبع : ایسنا
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *