صفحه اصلی / مدیریت شهری / کمپ غدیر میزبان بیش از 498 هزار زائر در تابستان 94
طراحی سایت در مشهد

کمپ غدیر میزبان بیش از 498 هزار زائر در تابستان 94

گروه مدیریت شهری: مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد از میزبانی 498428 نفر زائر در کمپ غدیر خبر داد.

علی قناویزچی گفت: کمپ غدیر در تابستان امسال میزبان 498428 نفر از زائران آقا علی ابن موسی الرضا(ع) بود. این کمپ با ظرفیت حدود 4000 وسیله نقلیه، دارای امکاناتی رفاهی از قبیل 185 اتاقک پیش ساخته مسقف و چهار مجموعه سکو برای اسکان مسافران است.

 علی قناویزچی مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد اظهار کرد: طی اعلام مدیریت فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد، به منظور تامین نیازهای زائرین به حضور در فضای اسکان باز و همچنین جلوگیری از معضل چادر خوابی در سطح شهر، همه ساله به همت شهرداری منطقه 7، کمپ غدیر آماده پذیرایی از زائران ارجمند است.

 وی ضمن اشاره به این موضوع که کمپ غدیر در تابستان امسال میزبان  498428  نفر از زائران آقا علی ابن موسی الرضا(ع) بوده است، اظهارکرد: ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهر مشهد برای تسهیل در تردد زائران و مجاوران آمادگی کامل دارد که این آمادگی برای شهروندان حاشیه شهر  به صورت ویژه خواهد بود.

 مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد بیان کرد: به منظور برگزاری هرچه بهتر این مراسم، شهرداری مشهد در همراهی با این حرکت مردمی، هماهنگی های لازم را با استانداری، دستگاه‌های انتظامی، پلیس راهور و سازمان های فرهنگی استان انجام داده است.

 علی قناویزچی خاطر نشان کرد : طی تدارکات مدیریت محترم منطقه 7 این کمپ با ظرفیت حدود 4000 وسیله نقلیه، دارای امکاناتی رفاهی از قبیل 185 اتاقک پیش ساخته مسقف و چهار مجموعه سکوی اسکان مسافران با آلاچیق مسقف جهت نصب چادر، حمام، نمازخانه با برگزاری نماز جماعت، سرویس بهداشتی، نانوایی، غرفه های مواد غذایی، اتوبوس و وجود نیروی انتظامی می‌باشد. همچنین امکانات و تجهیزات تفریحی دیگری همچون دریاچه مصنوعی به همراه قایق رانی، سینما 5 بعدی، رستوران سنتی و غرفه‌های شادی خانواده، وسایل بازی کودکان و فضای سرسبز طبیعی با چشم انداز زیبا و هوایی مطبوع و دلپذیر نیز در اختیار زائران گرامی می‌باشد .

 وی در پایان ضمن تشکر از تمامی عوامل اجرایی مستقر در کمپ اسکان غدیر که توفیق خدمت رسانی به زائرین گرامی را داشتند، خاطر نشان کرد: به جهت لزوم ویژه برنامه های فرهنگی و اجتماعی، برنامه هایی در قالب برگزاری مسابقات مذهبی و ورزشی،  برپایی ایستگاه های نقاشی و کاردستی به همراه برنامه های شاد و متنوع  با موضوع آداب زیارت، توسط فرهنگ سراهای غدیر و کودک و آینده برگزار می شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *