صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / بصیری پور: گاهی صبحانه را در تهران، ناهار را در اراک و شام را در مشهد می خورم/هفته ای 60 ساعت برای شورای عالی استان ها وقت می گذارم
طراحی سایت در مشهد

بصیری پور: گاهی صبحانه را در تهران، ناهار را در اراک و شام را در مشهد می خورم/هفته ای 60 ساعت برای شورای عالی استان ها وقت می گذارم

گروه مدیریت شهری: ظهر امروز نشست خبری غلامرضا بصیری پور رییس شورای عالی استان های کشور در تالار شهر مشهد برگزار شد.

در این نشست بصیری در پاسخ به خبرنگار مشهد تریبون در خصوص اظهارات زارع زاده مهریزی سخنگوی کمیسیون امور شورای های مجلس در دفاع از کاهش تعداد اعضای شوراها و حرکت به سمت تخصصی شدن آنها، گفت: برای شما مثالی میزنم، در حال حاضر شهر همدان 15 عضو شورا دارد که همه آنها متخصص هستند و تخصص های مرتبط با امور شهری دارند اما آقای زارع زاده گفته اند که این قانون خواسته  شوراها بوده است و بنده در پاسخ اعلام کردم که پیامک های فراوانی مبنی بر اعتراض به این قانون به دست من رسیده است و  اعضای شوراها در برخی از استان ها به دنبال انتشار بیانیه اعتراض آمیز بودند که بنده گفتم بیانیه ندهند.

وی افزود: اگر کاهش تعداد اعضای شوراهای شهر همراه با افزایش اختیارات اعضای شورا باشد اشکالی ندارد چون بنده به دنبال حفظ و افزایش اختیارات شوراها هستم.

رییس شورای عالی استان های کشور بیان کرد: در حال حاضر در کشور ما مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد و این امر موجب موازی کاری و عدم هماهنگی دستگاه ها می شود، ما به دنبال این هستیم که پارلمان محلی و مدیریت شهری بتواند به شکل یکپارچه شهر را مدیریت کند، در دنیا هم ثابت شده است که مدیریت های مردمی در شهرها موفق تر بوده است.

اما در بخش دیگری از این جلسه بصیری پور گفت: خیلی از استان ها خوشحال شده اند که یک شهرستانی مدیریت شورای عالی استان ها را بر عهده گرفت، من معتقدم مشهد مرکزیت دارد و نباید همه پست ها در اختیار تهرانی ها باشد.

وی اذعان داشت: اگر رییس قبلی شورای عالی استان ها هفته ای یک  ساعت وقت می گذاشت، من تا هفته ای 60 ساعت وقت گذاشته ام، خیلی وقت ها صبحانه را در تهران، ناهار را دراراک و شام را در مشهد خوردم.بیشتر غذاخوردن های من هم در هواپیما است به طوریکه گاها هفته ای 6 مرتبه سوار هواپیما می شوم که البته خیلی از آن ها هم با تاخیرات مواجه است.

وی ضمن گلایه از برخی از رسانه های استان، گفت: متاسفانه برخی از رسانه های استان خراسان رضوی و شهر مشهد به ویژه روزنامه شهرآرا بر خلاف سایر استان ها به خوبی از ظرفیت بنده به عنوان رییس شورای عالی استان ها استفاده نمی کنند.

رییس شورای عالی استان های کشور خاطر نشان کرد: در سفرهای استانی هیچ هزینه تشریفاتی نداریم و سعی می کنیم با کمترین هزینه سفرها را به پایان ببریم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *