صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / استفاده از سیلورمن و گلدمن برای ترویج فرهنگ شهروندی در مشهد
طراحی سایت در مشهد

استفاده از سیلورمن و گلدمن برای ترویج فرهنگ شهروندی در مشهد

گروه مدیریت شهری: همواره یکی از دغدغه‌های مسوولان شهری تلاش جهت ترویج فرهنگ شهروندی و اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف عملکرد مجموعه‌ها است و در این مسیر نیز از هر روشی استفاده می‌کنند تا آن تبلیغ و مولفه آموزشی ماندگار شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، استفاده از هنر همیشه بهترین راه برای تبلیغ موضوعات مختلف در همه عرصه‌ها به خصوص عرصه فرهنگ شهروندی و اطلاع‌رسانی عملکرد مجموعه‌ها است چرا که هنر به عنوان راهکاری تضمین شده می‌تواند در ذهن همگان نفوذ کرده و موضوع مدنظر را برای همیشه ملکه ذهن مخاطبان کند؛ از طرفی استقبال مخاطبان نیز از این روش‌ها بیشتر است.

image3382(1)
اما در مسیر استفاده از هنر نیز باید خلاقیت مدنظر قرار گیرد تا ذهن مخاطبان خسته نشود و این سبب می‌شود که استقبال شهروندان نیز افزایش چشمگیری پیدا کند.
شهرداری مشهد نیز به عنوان یکی از شهرداری‌های کشور همیشه به دنبال استفاده از روش‌های جدیدی برای اطلاع‌رسانی عملکرد به صورت شفاف و ترویج فرهنگ شهروندی بوده است؛ از برگزاری برنامه‌های بازدید از پروژه‌های شهری برای اقشار مختلف مردم تا استفاده از تابلوها، تلویزیون‌های شهری، انیمیشن، ظرفیت تلویزیون، رادیو و…
اما در آخرین اقدام مدیریت روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد در قالبی جدید به انجام وظیفه اطلاع‌رسانی خود پرداخته است. استفاده از تئاتر پرفورمنس به عنوان روشی نو و خلاقانه برای تبلیغ مولفه‌های فرهنگ شهروندی و همچنین اطلاع‌رسانی اقدامات و عملکرد شهرداری در دو سال گذشته چندیست که در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
در این اقدام تیم‌های دو نفره پرفورمنس در قالب سیلورمن( مرد نقره‌ای) و گلدمن(مرد طلایی) در معابر پرتردد، بازارها و مکان‌های تجمع شهروندان در شهر حضور یافته و به اجرای نمایش و همچنین توزیع بروشورهای مختلف در زمینه فعالیت‌های شهرداری و مضامین مختلف در حوزه فرهنگ شهروندی پرداختند که با استقبال چشمگیر شهروندان نیز همراه شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *