صفحه اصلی / اجتماعی / حل مشکلات مردم در ملاقات حضوری با مقامات ارشد نیروی انظامی خراسان رضوی/چهره به چهره با مردم
طراحی سایت در مشهد

حل مشکلات مردم در ملاقات حضوری با مقامات ارشد نیروی انظامی خراسان رضوی/چهره به چهره با مردم

سرویس اجتماعی: رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی می فرمایند: جلب رضایت مردم زمینه ساز جلب رضایت الهی است و اگر مسئولان بتوانند دلهای مردم را با حضور خود آسوده و امن نگه دارند، مطمئنا رضایت الهی را نیز جلب خواهند کرد.

یکی از نهادهایی که مردم با اشکال مختلف با آن سر و کار دارند نیروی انتظامی است. در این راستا همواره خواسته های مختلفی از سمت مردم به مسئولان نیروی انتظامی ارائه می شود که پاسخگویی به این خواسته ها در راستای تحقق به منویات رهبری در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفته است.

اما به مناسبت هفته نیروی انتظامی دیدارهای چهره به چهره فرماندهان نیروی انتظامی استان خراسان رضوی با مردم هر روز در دفتر نظارت همگانی این نهاد واقع در نبش خیابان ابوذر غفاری 3 از ساعت 9 الی 11 برگزار می گردد و مردم می توانند تا 16 مهرماه 94 به این مرکز برای ارتباط مستقیم با فرماندهان نیروی انتظامی مراجعه نمایند.

ما نیز برای کسب اطلاع بیشتر از این دیدارها به این مکان مراجعه کردیم. در بدو ورود شاهد حضور گسترده اقشار مختلف مردم بودیم که هریک مشکل متفاوتی داشتند، مردمی که برخی از آنها در سیستم بروکراسی اداری به مشکلاتی مواجه شده بودند یا اینکه سد ناامیدی در مقابل آنها زندگی را تار و تاریک کرده بود، حالا تنها راه حل مشکلشان را در دیدار با فرماندهی نیروی انتظامی استان می دیدند.

لحظه به لحظه جمعیت بیشتر می شد و همه منتظر بودند تا فرمانده نیروی انتظامی به دفتر نظارت همگانی بیاید. در روزی که فرماندهان نیروی انتظامی با آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد دیدار داشتند و باید در مراسم تشییع جان باختگان فاجعه منا شرکت می کردند؛ سرهنگ شجاع معاون هماهنگ کننده فرماندهی نیروی انتظامی استان خراسان رضوی وارد ساختمان شد تا موجی از امید را در دل مراجعه کنندگان ایجاد نماید.

3

به اتاق ملاقات رفتیم. در این اتاق میزی قرار گرفته که یک طرف آنها مراجعین بودند و در طرف دیگر مسئولین و کارشناسان مختلف ناجا برای همفکری برای حل مشکل مردم و پیگیری دستور سرهنگ شجاع نشسته بودند. فرماندهی ستاد، کارشناس راهور، معاون نیروی انسانی، نماینده وظیفه عمومی، معاونت بهداری استان، رئیس بازرسی و مدیریت شعب بانک قوامین افرادی بودند که  در این جلسه حاضر شده بودند.

سرهنگ شجاع با رویی خوش از مردم استقبال می کند و حرف های آنها را می شوند. به عنوان یک خبرنگار برای من جای سوال است که چرا حتی خواسته های غیر منطقی را هم با دقت گوش می کند. او سعی می کند حرف مراجعین را قطع نکند و هرچه می خواهند بگویند. اما خواسته هایی که مطرح می شد جای تعجب داشت. علی رقم وجود خواسته های منطقی و قانونی اما خیلی از درخواست ها غیرمنطقی بود.

مساعدت برای تخفیف جریمه پارکینگ، مشکلات سربازان وظیفه، رسیدگی به درخواست های استخدامی ناجا از مهمترین محورهای درخواست مراجعه کنندگان بود که معاون هماهنگ کننده فرماندهی نیروی انتظامی استان خراسان رضوی پس از شنیدن حرف های مردم و خواندن درخواست ها، دستورات لازم را صادر می کرد.

برخی از درخواست ها به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسید، به طور مثال فردی خواستار حذف جریمه های تسلیمی راهنمایی و رانندگی برای خودش بود، فرد دیگری برای استخدام فرزندش در ناجا آمده بود و درخواست داشت تا 3 نمره کسری معدلش را در نظر نگیرند؛ فرد دیگری که پسرش در ناجا فوت شده بود، درخواست داشت تا حقوق واریزی پسرش به جای آنکه به زن و بچه فرد فوت شده ریخته شود به او پرداخت شود.

به هر حال همه جور درخواستی مطرح می شد و سرهنگ شجاع تا آنجایی که قانون اجازه می داد در مواردی که امکان کمک بود دستورات لازم را صادر می کرد و در مواردی که امکان مساعدت نبود، توضیحات لازم را به مراجعه کنندگان ارائه میداد تا قانع شوند.

در این حین نمایندگان بخش های مختلف نیروی انتظامی که در جلسه بودند در خصوص مشکلات حوزه های تخصصی خود نظرات خود را بیان می کردند تا روند رسیدگی به مشکلات مردم تسریع شود.

چند ساعتی گذشت و هر لحظه مراجعین بیشتر می شدند اما خستگی با چهره سرهنگ شجاع و همکارانش بیگانه بود و تا آخرین مراجعه کننده پاسخ دهی صورت گرفت.

به هر حال پس از چند ساعت کار فشرده به تمامی مراجعین پاسخگویی شد و ما فرصتی پیدا کردیم تا با سرهنگ گپ و گفتی کوتاه داشته باشیم.

سرهنگ شجاع به ما می گوید: در طول سال هفته ای یک بار یکی از اعضای هیات رئیسه فرماندهی نیروی انتظامی شامل سه عضو فرمانده، جانشین و معاون هماهنگ کننده در ملاقات های عمومی با مردم حاضر می شوند تا چهره به چهره مشکلات را بررسی نمایند اما در هفته نیروی انتظامی جهت افزایش خدمت این امر هر روز صورت می گیرد.

وی ضمن بیان اینکه گاها تعداد مراجعین به بیش از صد نفر می رسد، به پلیس رضوی بیان کرد: اینجا همه جور آدمی با هر درخواستی حضور پیدا می کند و مراجعین توقع دارند نتیجه مورد نظر خودشان را پس از ملاقات بگیرند.

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی خراسان رضوی افزود: برخی از درخواست ها فراقانونی است اما همینکه ما به حرف افراد به صورت کامل گوش می دهیم این امر موجب کاهش استرس آنها می شود زیرا آنها میتوانند مقابل یک فرمانده ارشد نیروی انتظامی حرف های خود را بیان کنند.

2

سرهنگ شجاع ضمن بیان اینکه دستورات لازم در خصوص درخواست ها صادر می شود، بیان کرد: برای رسیدگی به درخواست ها زمانی مقرر می شود و بعد از آن بازخوردها را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم نسبت به این موارد پیگیری لازم در رده های مختلف صورت گرفته باشد.

وی این ملاقات های مردمی را در افزایش حس اعتماد مردم نسبت به پلیس موثر دانست و گفت: شاید خیلی از افراد باور نکنند که میتوانند فرمانده نیروی انتظامی را ببینند اما وقتی مشاهده می کنند که فرمانده برای آنها وقت می گذارد متوجه عزم ما برای حل مشکلات می شوند.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی نیروی انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: شیوه ملاقات مردمی چهره به چهره حس خوبی را برای مردم ایجاد کرده است و افزایش حضور مردم در این ملاقات ها نشان میدهد که مراجعه کنندگان نتیجه گرفته اند و سایرین را را هم نسبت به این خدمت نیروی انتظامی مطلع کرده اند.

وی تماس های مردمی با سامانه 197 را رهگشا دانست و افزود: تماس های مردم با 197 در 6 ماه اول سال 94 نسبت به پارسال 34 درصد افزایش پیدا کرده که پس از بررسی این تماس ها متوجه شدیم که 61 درصد درخواست ها برای تشویق کارکنان افزایش یافته و 8 درصد شکایات مردم از طریق این سامانه کاهش یافته است.

سرهنگ شجاع پلیس استان خراسان رضوی را پلیسی اجتماعی و مردم محور دانست و افزود: ما به مردم خدمت می کنیم لذا توقع داریم مردم نیز بر کار ما نظارت داشته باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قطعا پالایش و تحلیل مراجعات مردمی و تماس های مردم با مرکز 197 جهت تصمیم گیری فرماندهی نیروی انتظامی خراسان رضی راهگشا و موثر است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *