صفحه اصلی / اجتماعی / هفته نیروی انتظامی مبارک/ نگاهی به پلیس نوپو، سراپا مشکی پوشان مقتدر
طراحی سایت در مشهد

هفته نیروی انتظامی مبارک/ نگاهی به پلیس نوپو، سراپا مشکی پوشان مقتدر

سرویس اجتماعی: پلیس نوپو همواره یکی از جذاب ترین نیروهای مسلح برای مردم بوده است. نیرویی که به دلیل نوع پوشش و نوع عملیات هایی که انجام میدهد همواره مورد توجه قرار گرفته است.

جهت آشنایی بیشتر با این نیروی پلیس به مقر یگان ویژه استان خراسان رضوی می رویم و با سروان محمد رضا کوهستانی فرمانده نیروهای نوپو در استان خراسان رضوی هم سخن می شویم.

کوهستانی در خصوص فسلفه نام گذاری نوپو می گوید: نوپو مخفف ” نیروهای ویژه پیرو ولایت” است که نیروهای آن دوره های ویژه ای را طی می کنند تا ماموریت های خاص و خشن را با موفقیت سپری کنند، در واقع وظیفه اصلی ما رهایی گروگان و برخورد و خنثی‌سازی عملیات‌ تروریستی است.

وی ادامه داد: ما از شرقی ترین تا غربی ترین نقطه استان خراسان رضوی را پوشش میدهیم و آمادگی اعزام به تمامی نقاط استان را داریم و چندین مرتبه هم در مناطق مختلف مانور داشته ایم.

url44

کوهستانی تصریح کرد: مقابله با جرائم خشن، سرقت های مسلحانه و برخورد با اراذل اوباش از سایر وظایف نیروهای نوپو است که بنا به دستور در این حوزه ها نیز وارد عملیات می شویم.

فرمانده پلیس نوپو خراسان رضوی افزود: خوشبختانه در سطح کشور و استان خراسان رضوی امنیت برقرار است ولی گاها گروگان گیری پیش می آید که در موراد پیش آمده با حداقل آسیب دیدگی گروگان و گروگان گیر توانسته ایم ماجرا را ختم به خبر کنیم.

وی در خصوص ویژگی های نیروهای نوپو گفت: اولا ویژگی نیروهای ما پیرو ولایت بودن است، بعد از آن آموزش های خاص همچون چتربازی، رزمی، پاراگلایدر، تیراندازی و .. را دیده اند تا از هر جهت با اعتماد به نفس بالا در ماموریت ها حاضر شوند.

کوهستانی سوال ما را در خصوص تجهیزات پلیس نوپو را اینگونه پاسخ می دهد:  بیشتر تجهیزات ما ساخت داخل کشور است و میتوانیم ادعا کنیم تجهیزات ما با تجهیزات پلیس های حرفه ای دنیا از جمله پلیس کشورهای اروپایی برابری می کند، ضمن اینکه ما در یگان استان دارای بیشترین ابداعات هستیم و نواقص را درعملیات ها پیدا میکنیم و تجهیزات را مدام به روز می کنیم تا عملیات ها با کمترین آسیب دیدگی به نیروهای پلیس به پایان برسد.

وی در خصوص استفاده از سلاح پینت بال بیان کرد: این سلاح ورزشی را ما گاها برای  علامت گزاری و کارهای اطلاعاتی استفاده می کنیم و تیم پینت بال هم داریم که از بچه های خوب نوپو تشکیل شده است.

فرمانده پلیس نوپو استان در خصوص نوع جذب نیرو تصریح کرد: معمولا علاقه مندان زیادی برای حضور در نوپو اعلام آمادگی می کنند که اگر افراد شرایط استخدامی سازمان را داشته باشند به رسته عملیاتی وارد می شوند و اگر موفق بودند در نهایت ما از آنها تست می گیریم و جوانانی که آمادگی خوبی دارند را جذب می کنیم.

کوستانی در مورد ارتباط مردم با پلیس نوپو بیان کرد: ما هستیم تا برای مردم آرامش بیاوریم و اقتدار ما تنها برای معاندین نظام و خلاف کاران است لذا با مردم رابطه خوبی داریم.

این فرمانده نظامی اذعان داشت: در مانورها و مراکزی که حاضر میشویم شاهد ارتباط خوب مردم به خصوص جوانان با نیروهای پلیس نوپو هستیم که این امر نشان دهنده ارتباط خوب ما با مردم است.

در پایان از او خواستیم تا خاطره ای جالب تعریف کند که در پاسخ بیان کرد: خاطرات جالب ما مربوط به همین پوشش ما است، لباس پلیس نوپو سراپا مشکی است تا رعب و وحشت ایجاد کند و در موادری این پوشش برخی از افراد را دچار ترس کرده است که ما می گوییم تنها مخلان نظم و امنیت باید از ما بترسند.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. باسلام و خدا قوت خدمت همه عوامل و نیروهای خستگی ناپذیر یگان ویژه خراسان رضوی خصوصا نیروهای محترم نوپو..
    امیدوارم در سایه سارولایت همیشه موفق و پیروز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *