صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / تبریز بهترین شهر ایران شد/ مشهد در رتبه چهارم
طراحی سایت در مشهد

تبریز بهترین شهر ایران شد/ مشهد در رتبه چهارم

گروه مدیریت شهری: براساس تحقیق سازمان ملل بر روی وضع شهرهای جهان که نتیجه آن در مجله الکترونیکی این سازمان منتشر شده است، تبریز به عنوان زیباترین و توسعه یافته ‌ترین شهر ایران اسلامی معرفی شده است.

به گزارش سامانه اطلاع رسانی شهرداری ها و خبرگزاری های معتبر کشورشهر‌های تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، قم، ارومیه در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

براساس اعلام مجله apostrophe یو.ان apostrophe (U.N) وجود ساختمان ‌هـای مدرن و زیبای فـراوان، خطوط هواپیمایی پیشرفته، طبیعت بکر و جذاب، غذاهای لذیذ، مساجد زیبا، اماکن و ابنیه تاریخی متعدد از جمله شاخص‌ها و معیارهای اعلام شده در این انتخاب بوده است.

علاوه بر این سازمان بهداشت جهانی نیز همچون 2 سال قبل بار دیگر تبریز را به عنوان بهداشتی‌ و سالم ‌ترین شهر ایران انتخاب کرده است.

از دیگر موفقیت‌های کسب شده توسط تبریز در این تحقیق بین‌المللی، انتخاب و معرفی این شهر به عنوان شهر پیشگام و پیشتاز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و موفق ‌ترین شهر ایران در تحقق سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی اعلام شده است.
طراحی سایت در مشهد

6 نظرات

  1. اگر مدیریت شهری به روال 2 سال گذشته ادامه پیدا کنه، مسلما همین رتبه چهارم رو هم از دست خواهیم داد.
    در دوره قبلی (علیرغم وجود ضعف و انتقادات)، شهر و مدیریت شهری مشهد در خیلی از مسائل، پیشرو و الگوی شهرهای دیگه بود.

  2. مسلما مشهد با این میزام معتاد و مهاجر ساکن افغانی نمی تواند در فهرست بهترین ها باشد.

  3. یک لحظه فکر کنید امام رضا(ع) در مشهد دفن نمی شد و جای دیگر زیارتگاهشان بود ، آن موقع مشهد با زاهدان چه تفاوتی داشت؟! چه پتانسیلی داشت تا دولت به آن توجه کند؟ یک شهر چسبیده به دولت افغانستان با بیشترین جرم و جنایت، یه شهر بد آب و هوا، به یمن قدوم امام رضا رونق گرفته نباید بیشتر از این توقع آنچنانی بودن داشته باشد… رتبه چهارم از سرش هم زیاده.

  4. من هم تبریز رفتم هم مشهد. هر کدام یه مزیتی داره.نمیشه گفت برای زندگی مشهد بهتره یا تبریز. ولی با حرف دوستمون موافقم که پتاسیل تبریز برای سرمایه گذاری و جذب گردشگر خارجی از مشهد بیشتره چون به هر حال تبریز دروازه اروپاست و ترکها تاجرهای موفق تری هستند. از طرفی قدمت و تاریخچه تبریز از مشهد بیشتره و جاهای تاریخی بیشتری را در دل خود جای داده است. مشهد هم بیشترین زائران را هر ساله به خود می بیند و به خاطر حرم امام عزیزمان قطعه ای از بهشت است.

  5. سلام بهترین شهر برای زندگی و تفریح(کرمانشاه5000 اثر دیدنی دارد:طاقبستان-بیستون-بازارسنتی کرمانشاه-تکیه معاون الملک-تکیه بیگلربیگی-سراب نیلوفر-باغ گلها کرمانشاه-باغ پرندگان کرمانشاه-پارک کوهستان-مساجد تاریخی کرمانشاه-خانه های تاریخی کرمانشاه-غارقوری قلعه-معبد آناهیتا و……)

  6. من همه ی شهر های ایران رو دیدم همه…
    از بین این همه مشهد شاهکاره که با این همه مهاجر و بی آبی و اتباع خارجی تونسته چهارم بشه حقش خیلی بیشتر از این حرفاست من مشهد که رفتم جاذبه های گردشگری شدیدا قدرتمندی رو دیدم ک هیچ جای ایران ( حتی تبریز! )نبود ک بین اونا میشه به بزرگ ترین پارک آبی سرپوشیده جهان!! یعنی موجهای خروشان و موجهای آبی ک حرف نداره و صداش همه جا پخشه و شهر بازیش ک تو ایران یکی از بهترین هاس و با اون فانفارش ک از نظر بزرگی تو کل ایران و خاور میانه تکه از همه مهمتر حرم مطهر آقا امام رضا(ع) طرقبه و شاندیز و هایپرمارکت پدیده ک بزرگترینه تو دنیا البته چندوقتی تعطیل بود ولی داره راه میفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *