صفحه اصلی / اجتماعی / پاسخ مهدی برادران به نوری زاد/ گناه آن دخترک تن فروش از توی جیره‌خوار کم‌تر است
طراحی سایت در مشهد

پاسخ مهدی برادران به نوری زاد/ گناه آن دخترک تن فروش از توی جیره‌خوار کم‌تر است

سرویس اجتماعی: محمد مهدی برادران رئیس کنونی هیات فوتبال استان خراسان رضوی و معاون سابق شهرداری مشهد نسبت به انتشار متنی توسط محمد نوری زاد واکنش نشان داد.

نوشته برادران به این شرح است:

آقای نوری زاد سلام

چند روز قبل نامه‌ای سراسر توهین منتشر کردی و در انتهایش به گزارش 5 ماه پیش روزنامه گاردین اشاره و استناد داشتی. گزارشی مغرضانه که مشهد را شهر «زیارت، غذا، سکس، پارک آبی» (؟!) معرفی کرده  بود . از آنجا که در قسمتی از مطلب، نقل قولی هم از من به عنوان معاون وقت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد آورده بود. همان موقع ‌خواستم پاسخ بدهم و موضوع را روشن کنم اما روابط عمومی شهرداری مانع شد!

حالا که نامه تو را خواندم و دیدم با یک عکس ( که خودت هم اذعان داشتی، ممکن است “نادرست” باشد) در ظاهر،همه را بی غیرت و خودت را غیرتی جا زده‌ای و در باطن، بهانه‌ای برای تخریب هویت مذهبی مشهد پیدا کرده‌ای، متوجه شدم  یک جریان پشت پرده، هم به گاردین خط داده، هم به تو! بنابراین، گرچه محمد نوری زاد را همه می‌شناسند و شخصیت معلوم الحالش برای همه روشن است، بازهم لازم دیدم به چند نکته اشاره کنم:

آقای باغیرت(!)

فرض کنیم عکسی که منتشر کردی و به بهانه‌اش سیاه نامه ات را نوشته‌ای، فتوشاپ نیست و واقعی است!
فرض کنیم مربوط به اعراب در کشورهای خودشان نیست و در ایران است! فرض کنیم آن دخترک، اصفهانی و شیرازی و مازندرانی نیست و مشهدی است! حتی فرض کنیم ادعای بیست و دو ساله بودن او (که نمی‌دانم این را دیگر از کجا درآورده‌ای!) درست باشد! … ، بازهم مطمنم گناه آن دخترک تن فروش از توی جیره‌خوار کم‌تر است. چون تو با کمال وقاحت، اشاعه فحشا کردی و برای خرید لبخند اربابانت، عکس دخترکی بیچاره را بهانه ساختی تا شهر امام هشتم را شهر سکس جلوه دهی . حکایت تو و آن دختر مرا یاد جمله ای از دکتر شریعتی ام انداخت که “من به باکره بودن ذهن فاحشه ها و به فاحشه بودن ذهن باکره ها ایمان دارم!”
حالا تو غیرتی شدی و ما بی‌غیرت؟!!

راستی آقای باغیرت(!)

حتماً خوب می‌دانی از این جور عکس‌ها در فضای مجازی زیاد پیدا می‌شود! خوب می‌دانی  از دیر باز ؛ بعضی زنان ایرانی، که به اروپا و آمریکا و … می‌روند و حجاب از سر برمی‌دارند ، چه ها نمیکنند ! خوب می‌دانی در قالب تور های گردشگری ترکیه و ارمنستان و تایلند و .. چه می گذرد . و میدانی گلشیفته ، بازیگر سینمای ایران، فریفته اربابان تو شد و خود را عروسک خیمه شب بازی آن‌ها کرد تا سمبل ناموس ایرانی، در سکانسهای مختلف، هرشب کنار یک چشم آبی مست اروپایی بخوابد!  و حتی حاضر شد در جلو دوربین خود را لخت کند تا بگویند این نشان آزادی و هنر است .
راستی چرا در این موارد، فریادت بلند نشد؟!
حالا تو غیرتی شدی و ما بی‌غیرت؟!!

لابد اخبار عراق را هم دنبال می‌کنی آقای با‌غیرت(!)

قطعاً شنیده‌ای داعشی‌ها (همان ها که بیشترین سود را از اخلاف افکنی تو بین شیعیان ایران و عراق می برند ) چه جنایت‌هایی مرتکب شده‌اند!  شنیده‌ای آن‌ها را به عنوان برده، خرید و فروش می‌کنند تا جایی که بعضی‌ از این دختران و زنان، از ترس، خودکشی کرده‌اند! پس چرا برای آن‌ها رگ غیرتت متورم نشد؟! حالا تو غیرتی شدی و مسلمان و ما بی‌غیرت و غیر مسلمان؟!!

با شما هم عقیده ام که بی عفتی ها را در مشهد و در هیچ جای ایران نباید قبول کرد ولیکن شما اوضاع کشورهای اربابانت را هم بهتر از ما می‌دانی آقای باغیرت(!)

در همان جاهایی که برای تو و روشنفکرنمایان امثال تو، اوج آمال و آرزوهاست، هر روز و هر ساعت بی عفتی‌های فراوان رخ می‌دهد و انحطاط اخلاقی، جامعه‌شان را به سراشیبی سقوط کشانده‌ است .
حالا  تویی که در قبال بی‌اخلاقی‌های غرب سکوت کرده‌ای، شده ای  غیرتی و ما  ایرانیان بی‌غیرت؟!!

صریح بگویم آقای باغیرت(!)

خطی را که دنبال می‌کنی، مردم خوب می‌شناسند. خط اختلاف افکنی میان شیعیان ایران و عراق را مردم خوب متوجه شده‌اند.

تو هم با ما صریح باش آقای باغیرت(!)

معلوم است تعامل مثبت شکل گرفته میان شیعیان ایران و عراق، تو و اربابانت را آزار می‌دهد! معلوم است سفرهای زیارتی که باعث رونق کسب و کار در مشهد و کربلا و نجف شده و ارتباطات فرهنگی فراوان و موثری ایجاد کرده، شما را می‌سوزاند! معلوم است با هر بهانه‌ای، می‌خواهید روابط حسنه و ما را تخریب کنید! معلوم است می‌خواهید برند شهر امام رضا(ع) را هدف بگیرید! هرچند زهی خیال باطل.

و البته حواست باشد آقای باغیرت(!)

در انتهای نامه‌ات نوشتی «ما به یکجور سندرم بی‌غیرتی مبتلا شده‌ایم»! اگر از این “ما”، منظورت «نوری زاد» و همفکران بیچاره‌تر از «نوری زاد» بوده، که هیچ اما اگر خواستی به مسلمان ایرانی طعنه بزنی، بدان که پایت را بیش از گلیمت دراز کرده‌ای! ایرانی جماعت غیرتش را ثابت کرده و بی‌غیرت ها را خوب تشخیص میدهد .و به کوری چشم شما و مدد امام مهربانی ها ، مشهد ، مشهد مقدس باقی خواهد ماند .

مهدی برادران . مشهد مقدس . نهم مهرماه نود و چهار

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *