صفحه اصلی / سیاسی / سکوت معنادار آیسسکو در قبال فاجعه منا
طراحی سایت در مشهد

سکوت معنادار آیسسکو در قبال فاجعه منا

سرویس فرهنگی: چند روزی که فاجعه منا رخ داده است اما همچنان آیسسکو به عنوان نهاد فرهنگی سازمان همکاری های اسلامی به این فاجعه واکنش نشان نداده است.

این در حالی است که این سازمان برای روز عید قربان بر روی سایت خود پیام تبریک فرستاده بود اما پس از فاجعه منا هیچگونه واکنشی به این اتفاق نداشته است.

گفتنی است  کشورهای مسلمان بسیاری درگیر این ماجرا هستند و افراد زیادی از نقاط مختلف جهان اسلام در این فاجعه شهید شده اند، لذا از سازمان آیسسکو به عنوان نهاد فرهنگی جهان اسلام توقع می رود حداقل اصل فاجعه را محکوم نماید.

اما بعد سیاسی این جریان در آیسسکو کاملا مشخص است، سالها است که عبد العزيز بن عثمان التويجري به عنوان دبیر کل این نهاد فعالیت می کند.

url

او یک عربستانی است و قطعا با سیاست های آل سعود هماهنگ است که به چنین قدرتی رسیده است. سکوت او در این مقطع در حالی است که وی چندی پیش نسبت به سخنان نور المالکی نسبت به عربستان موضع گرفته بود.

به هر حال ایران عضو آیسسکو است و از سمت این نهاد مجوز پایتخت فرهنگی برای مشهد 2017 را گرفته است. قطعا کشور ایران و شهرهایی که با این سازمان به نوعی در ارتباط هستند می توانند بابت سیاسی گری محض این نهاد به سازمان کنفرانس اسلامی اعتراضات خود را نشان دهند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *