صفحه اصلی / فرهنگی / بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی برای کشتار فاجعه منا
طراحی سایت در مشهد

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی برای کشتار فاجعه منا

سرویس فرهنگی: شورای تبیین موتضع بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی در مورد فاجعه منا بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
“و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله”
سوره‌ی نساء، بخشی از آیه‌ی100
حقا که این وارثان ابی سفیان و ابی لهب و این رهروان راه یزید،روی آنان واسلاف خویش را سفید کرده اند.          
صحیفه امام،جلد20،ص350
فاجعه مصیبت بار منا در روز عید سعید قربان امسال قلب هر انسانی را به درد می آورد و اندوهی دیگر در میان اندوه فلسطین، سوریه، عراق و یمن به غم های امت واحده اسلامی می افزاید. بسیج دانشجویی ضمن عرض تسلیت این حادثه غم بار به پیشگاه حضرت بقیه الله (ارواحنا فداه) و عموم مسلمین به ویژه ولی امر مسلمین جهان و خانواده های داغ دیده اقصی نقاط جهان، بیان چند موضوع را در مقطع کنونی لازم می داند.
1-    مسئولیت امنیت و آسایش ضیوف الرحمن بر عهده حاکمان عربستان به عنوان میزبان مراسم حج است و هر سوء تدبیری که باعث اخلال در انجام فریضه بزرگ حج و یا آسیب به حجاج شود باید اصلاح گردد و مقصرین آن تنبیه شوند. در این حادثه نیز مسلماً امت اسلام دولت سعودی را مسئول می داند و خواستار توضیح صریح درباره علل حادثه و مجازات عاملان و مقصران آن هستند. انداختن تقصیر حادثه به گردن دیگران و سیاسی کاری در این باره به هیچ عنوان پذیرفتنی نخواهد بود.
2-    حاکمان جدید سعودی که از زمان روی کار آمدن به جز دامن زدن به جنگ و خونریزی میان مسلمین کارنامه دیگری ندارند،در اولین مراسم حجی که به دست آنان میزبانی می شود نیز بی لیاقتی خود را اثبات کرده و بار دیگر نشان دادند که از دست نشاندگان خود کامه استکبار جز ریختن خون مسلمین کاری ساخته نیست. مأمورانی که در سال های قبل وظیفه حفظ امنیت حجاج را به عهده داشتند امسال برای ارضای اهداف خبیث آل سعود مشغول ریختن خون مسلمانان یمن هستند. دولتی که حتی با تمرکز کامل بر مسئله حج هم نمی تواند میزبانی مطلوبی ارائه کند، در سال جاری که مشغول حمایت از تروریسم و کشتار بی گناهان یمنی بوده است یقیناً از عهده مسئولیت هر ساله بر نمی آید و چنین فجایعی می آفریند. امت اسلام هرگز ادامه چنین سیاست هایی را نخواهد پذیرفت.
3-    آشکار شدن بیش از پیش بی کفایتی حکام مرتجع سعودی در برگزاری سالانه مراسم حج که امری مربوط به عموم مسلمین است،اقتضا می کند دولت ها و ملت های مسلمان با اتحاد، تدبیری برای رفع این معضل دردناک بیاندیشند. مسئولین کشور های اسلامی باید با رایزنی میان خود،زمینه را برای خروج برگزاری مراسم حج از انحصار دولت مستبد سعودی فراهم کنند و برای برگزاری مشترک این مراسم توسط کشور های اسلامی برنامه ریزی و اقدامات عملی انجام دهند.
4-    از رئیس جمهور محترم انتظار میرود،در صحن علنی مجمع جهانی سازمان ملل صدای رسای فریاد ملت داغدار ایران را به گوش جهانیان برساند و محکومیت رژیم منحوس آل سعود صهیونیستی را به عنوان یک اولویت دنبال کند.
             و السلام علی من التبع الهدی

                     شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *