صفحه اصلی / اجتماعی / یک سوم کشته شدگان حادثه منا از خراسان رضوی
طراحی سایت در مشهد

یک سوم کشته شدگان حادثه منا از خراسان رضوی

سرویس اجتماعی: مدیر روابط عمومی حج و زیارت خراسان رضوی با اشاره به تعداد جان باختگان گفت: روابط عمومی سازمان حج و زیارت تعداد جان باختگان این استان در حادثه مکه را ۴۳ نفر اعلام کرد.

عباس خداشناس، مدیر روابط عمومی حج و زیارت خراسان رضوی در مورد حادثه رمی جمرات منا که امروز حدود ۹ به وقت محلی دوم مهرماه رخ داد، گفت: بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان حج و زیارت در این حادثه تعدادی از حجاج ایرانی مصدوم و عده ای نیز فوت کرده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی از اجساد هموطنانمان شناسایی شده اند که برخی از آن ها نیز متعلق به کاروان های خراسان رضوی هستند، اظهار کرد: کد هر فرد که با عدد ۱۹ شروع می‌شود، متعلق به حجاج خراسان رضوی است که تاکنون ۴۳ نفر از افراد شناسایی شده از کاروان های خراسان رضوی هستند.

خداشناس با اشاره به اینکه بر اساس اعلام رئیس سازمان حج و زیارت اجساد حاجیان از صبح بر روی جمرات همچنان قرار دارد، اظهار کرد: در اطراف این اجساد نیروهای امدادی و پزشکان بعثه مقام معظم رهبری و هیئت پزشکی کاروان حج ایران در آن منطقه حاضر هستند اما نیروهای امدادی عربستان سعودی اجازه امدادرسانی به نیروها را نمی دهند.

وی در مورد چگونگی رخدادن این حادثه بیان کرد: در مسیری که متعلق به آقایان بوده به یکباره نیروهای عربستان بدون اطلاع و هماهنگی قبلی دو مسیر از راه اصلی را بسته و زائران را تنها به یک خیابان ورودی راهنمایی می‌کردند که ازدحام جمعیت و بسته شدن مسیر باعث شد حرکت حجاج با مشکل مواجه شود و بر روی زمین بیفتند؛ این اتفاق باعث خفگی و مشکلات تنفسی برای حجاج شده و در نهایت منجر به فوت عده‌ای شد.

مدیر روابط عمومی حج و زیارت خراسان رضوی در مورد چگونگی اعزام اجساد این زائران به کشورمان ابراز کرد: کشور عربستان محدودیتی برای دفن این اجساد در مکه ندارد که این امر منوط به رضایت خانواده زائران است و در صورت عدم رضایت خانواده‌ها، این اجساد با اختصاص یک پرواز ویژه به کشور بازگردانده می‌شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *