صفحه اصلی / اقتصادی / اوراق مشارکت بهترین فرصت برای حضور بانوان در عرصه اقتصاد شهری
طراحی سایت در مشهد

اوراق مشارکت بهترین فرصت برای حضور بانوان در عرصه اقتصاد شهری

گروه مدیریت شهری/ اقتصادی: سخنگوی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: در شهر مشهد فرصت سرمایه گذاری برای عموم مردم و البته بانوان تعریف شده که از جمله، عرضه اوراق مشارکت با مشوق های خاص است.

ژیلا حصاری در برنامه گفتگوی رادیویی اظهارکرد: امروزه زنان در تامین اقتصاد خانواده مشارکت دارند و معمولا با ساماندهی و مدیریت صحیح این توانایی را دارند که بین درآمد و مصرف توازن ایجاد کنند.
سخنگوی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ادامه داد: اکنون تعداد زنان فعال در حوزه اقتصادی در شهرهای کلان کشور از جمله مشهد رو به افزایش است تا جایی که شاید طی دهه های آینده در فهرست موفق ترین مدیران و فعالان اقتصادی کشور قرار بگیرند.
وی بیان کرد: مطالعات علمی و پژوهش هایی نیز که در همین موضوع انجام شده نشان می دهد که بازده سرمایه گذاری زنان از مردان بیشتر است چون این قشر ریسک پذیری کمتری دارند و نمونه های آن نیزمانند صندوق های خانگی و محلی در مشهد بسیار تشکیل شده است .
حصاری تاکید کرد: هنگامی ‌که بانوان بتوانند بر خرج کرد و ریز هزینه‌های خانواده مدیریت داشته باشند قطعا می‌توانند بستری برای سرمایه‌گذاری تأثیرگذار در شهر نیز به وجود آورند.
وی افزود : افراد در سرمایه‌گذاری کلانی که انجام می‌دهند، جدا از مشارکت و آبادانی شهر، از شرکت در فعالیتی خیر خواهانه و معنوی نیز برخوردار می‌شوند.
سخنگوی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: زنان با صرفه‌جویی که یکی از فرهنگ‌های اصیل ما در دین اسلام است و همچنین مدیریت سرمایه‌ های خانواده می‌توانند در سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی در شهر مشارکت داشته باشند.
IMG_1437-300x199
وی با بیان اینکه جلب مشارکت بانوان درزمینهٔ مباحث اقتصادی شهر کار بسیار دشواری است عنوان کرد: ترویج این روحیه، می‌تواند سهمی در مشارکت بیشتر بانوان در عمران و آبادانی شهر داشته باشد و این حرکت دوجانبه می‌تواند باعث بروز طرح‌های وسیع عمرانی شود.
حصاری با اشاره به اینکه خدمت به عمران و آبادانی شهرها یک عمل معنوی است بیان کرد: حال اگر این سرمایه‌گذاری در آبادانی شهر علی بن موسی‌الرضا(ع) باشد این معنویت و ثواب قطعا بی مثال خواهد بود.
این فعال امور زنان با بیان اینکه زنان با ورود به سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد شهری به دلیل منافع تضمین‌شده‌ای که دارد می‌تواند زمینه‌ساز عمران و آبادانی بیشتر شهر شود یادآور شد: در شهر مشهد فرصت سرمایه گذاری برای عموم مردم و البته زنان تعریف شده که از جمله، عرضه اوراق مشارکت با مشوق های خاص است.
وی با اشاره به سود قطعی و تضمین‌شده‌ اوراق مشارکت شهرداری بیان کرد: اگر بانوان در جریان این کم و کیف سرمایه گذاری و خرید اوراق مشارکت، اوراق صکوک و یا سهام هایی که توسط شهرداری در اختیار مردم قرار می گیرد باشند به طور یقین با حضور و مشارکت در طرح‌های سرمایه‌گذاری، می‌توانند زمینه‌ساز اجرای طرح‌های کلان اقتصادی، عمران و آبادانی شهر خواهند شد.
حصاری تصریح کرد : هم‌اکنون طرح‌هایی در شهر در حال انجام شدن هستند که سرمایه‌گذاران آن‌ها، خانم هستند اما باید اظهار کرد که میزان مشارکت بانوان در طرح‌های کلان اقتصادی شهر بسیار ناچیز است؛ لذا برای ایجاد بستر مناسب سرمایه‌گذاری بانوان در توسعه شهر، شهرداری مشهد آمادگی تعریف مشوق ها و حمایت از سرمایه گذاری این قشر را به شکل خاص دارد.
مدیر روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد اظهار کرد : در این راستا اطلاع‌رسانی درزمینهٔ جلب مشارکت زنان بسیار مهم است و با مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح و اطلاع‌رسانی دقیق، می‌توانیم بستر حضور بانوان فعال اقتصادی و همه زنان شاغل و خانه دار را درزمینهٔ طرح‌های اقتصادی فراهم آوریم.
وی در پایان از بانوان مشهد درخواست کرد تا ضمن مطالعه انواع روش های ایمن در سرمایه گذاری، شرایط عرضه اوراق مشارکت شهرداری را نیز در سایت معاونت اقتصادی شهرداری مرور کرده و سپس برای مشارکت و سرمایه گذاری سودآور و ایمن تصمیم گیری کنند.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *