صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / کاشت بالغ بر 4 میلیون گل فصلی در باغچه های سطح فضای سبز مشهد
طراحی سایت در مشهد

کاشت بالغ بر 4 میلیون گل فصلی در باغچه های سطح فضای سبز مشهد

گروه مدیریت شهری: مدیر نظارت بر امور پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: جهت آماده سازی شهر برای استقبال از پاییز سال 94 و خصوصا استقبال از مهر و بازگشایی مدارس جهت زیباسازی سطوح فضای سبز 4 میلیون گل فصلی در سطح شهر کاشته خواهد شد.
مهدی یعقوبی با اشاره به اینکه در شهریور و مهرماه سال جاری در کلیه سطوح گلکاری، کاشت گل‌ها در قالب طرح مشخص و با تفکیک رنگ انجام می‌شود،.
وی افزود: طبق برنامه زمانبندی از اوایل شهریورماه بسترسازی باغچه‌ها انجام و توزیع و کاشت گل نیز در نیمه دوم شهریور آغاز شده که تا پایان مهرماه به اتمام خواهد رسید.
مدیر نظارت بر امور پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد اظهار کرد: در سال جاری به منظور افزایش تنوع گل‌ها نسبت به کاشت 10 نوع گل در نقاط مختلف سطح شهر اقدام شده است.
وی تصریح کرد: این گل‌های فصلی در 303 آدرس سطح شهر با تنوع گونه‌ای مختلف شامل بنفشه، مینا‌چمنی، کلم زینتی، داوودی، قرنفل، میخک، همیشه بهار، میمون و… در حال کاشت است.
یعقوبی گفت: برای زیباسازی بهتر سطوح فضای سبز، همزمان تکمیل کسری درختان در حاشیه معابر اصلی، لچکی‌ها، میادین و بوستان‌ها نیز با جدیت در حال انجام است تا بتوانیم زیبایی بصری بیشتری را در سطح شهر ایجاد کنیم.
مدیرنظارت بر امور پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: از همشهریان تقاضا داریم از تردد روی چمن و باغچه‌های گل که تخریب فضای سبز و صرف هزینه‌های مجدد را به همراه دارد، خودداری کرده و خادمان خود را در شهرداری در جهت حفظ و توسعه فضای سبز یاری کنند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *