صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / فیاضی: نظرم تامین شد؛ سئوال را پس گرفتم
طراحی سایت در مشهد

فیاضی: نظرم تامین شد؛ سئوال را پس گرفتم

گروه مدیریت شهری: عضو هیدت رییسه شورای  شهر مشهد با بیان اینکه با تقدیم لایحه شهردار مشهد به هیئت رییسه شورا نظرم تامین شد اعلام کرد: باتوجه به اینکه نظرم تامین شد سئوال از شهردار را پس گرفتم.

سید جلال فیاضی در گفتگو با خبرنگار شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: هفته گذشته سئوالی مطرح شد؛ مبنی بر اینکه تفویض اختیار به مشاور عالی شهردار به عنوان جانشین شهردار مشهد در شورای سازمان ها، بدون مجوز شورای شهر  بر خلاف تبصره ماده 54 قانون شهرداری هاست.

 عضو شورای  شهر مشهد با تاکید بر اینکه این سئوال بعد از تذکری بود که 9 ماه پیش توسط 10 نفر از اعضای شورا و از جمله بنده ارائه شد؛ از اینکه این موضوع در 9 ماه پاسخگویی نشد و منجر به سئوال شد؛ ابراز تاسف کرد.

  وی با اشاره به اینکه این موضوع بر اساس آیین نامه شورا باید در جلسه آینده شورای اسلامی شهر مشهد مطرح می شد؛ افزود: دیروز در جلسه هیئت رئیسه، شهردار مشهد لایحه ای را تقدیم شورای اسلامی کرد که  در این لایحه برای تعیین جانشین شهردار در شورای سازمان ها از شورا بر اساس قانون شهرداری تقاضای مجوز شده است.

فیاضی تصریح کرد: همچنین بر اساس این لایحه تفویض اختیارات به جای مشاور عالی شهردار به دو نفر از معاونان شامل معاون اداری و مالی و نیز معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد انجام می شود.

 وی عنوان کرد: مفاد این لایحه در واقع همان خواسته ما از شهردار بود که به این وسیله تامین شد؛ یعنی براساس این لایحه آقای شهردار مجوز لازم را با رای اعضای شورا خواهد گرفت و نظر شورا را تامین خواهند کرد.

 فیاضی گفت: با توجه به اینکه این لایحه به شورا آمده و روال قانونی خود را طی می کند؛ عملا نظر بنده تامین شده و من از طرح سئوال منصرف شدم.

 ناظر و عضو هیئت رییسه شورای شهر مشهد با بیان اینکه انتظار این بود که آقای شهردار 9 ماه پیش براساس ماده 73  آیین نامه به تذکر نمایندگان مردم در شورا توجه می کردند؛ افزود: برای ارائه این لایحه زمان طولانی شد وعملا روند تشکیل شورای سازمان ها در این مدت غیر قانونی بود.

 وی ادامه داد: انتظار این است که آقای شهردار در آینده به تذکرات اعضای شورا با  توجه به اینکه دلسوزانه و بر اساس منافع شهر و قوانین کشور است؛ توجه بیشتری  داشته باشند.

 فیاضی  با تشکر از پاسخگویی شهردار از وی خواست تا تذکرات قانونی شورای اسلامی شهر مشهد را در فرصت کوتاه پاسخگویی کنند و این تذکرات را در روند فعالیت های شهرداری مورد توجه قرار دهند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *