صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد: دسترسی به مجتمع زیست خاور در برنامه‌ریزی‌های قطار شهری وجود ندارد
طراحی سایت در مشهد

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد: دسترسی به مجتمع زیست خاور در برنامه‌ریزی‌های قطار شهری وجود ندارد

گروه مدیریت شهری: در یکصد و چهارمین جلسه کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد ودر اولین دستورکار، نامه هیئت مدیره مجتمع تجاری زیست خاور پیرامون دسترسی این مجتمع به ایستگاه قطار شهری مورد بحث و تبادل نظر اعضای کمیسیون قرار گرفت.

رئیس کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی با اشاره به ایجاد فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری توسط قطار شهری، اظهارکرد: قطار شهری مشهد فرصتی بسیار مناسب جهت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است از همین‌رو باید سازوکاری مشخص برای این موضوع پیش بینی کرد.

محمود هراتی، افزود: «خط 2» قطار شهری مشهد نیز فرصتی اقتصادی خوبی برای مجتمع تجاری «زیست خاور» فراهم آورده است که می‌تواند از این موضوع به بهترین نحو استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: مجتمع زیست خاور باید با درنظر گرفتن تمامی جوانب اقتصادی و ارزش افزوده صرفا به دنبال یک دسترسی معمولی نباشد.

محمود عامری فرد، عضو کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید براینکه احداث قطار شهری باعث رونق اقتصادی می‌گردد، خاطرنشان کرد: در دنیا روشی برای احداث پروژه‌های عمرانی پیاده سازی شده است که مجمتع‌های تجاری که در کنار این پروژه‌های عمرانی قرار دارد کل هزینه اجراء پروژه را پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ایجاد دسترسی «خط 2»قطار شهری برای مجتمع زیست خاور نباید توسط 3 میلیون شهروند مشهدی پرداخت گردد، تاکید کرد که این مبلغ باید توسط مجتمع زیست خاور پرداخت شود.

عامری‌فرد، همچنین پیشنهاد داد تا این موضوع در کمیسیون امور اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد مورد بررسی قرار گرفته و اگر مجمتع زیست خاور مایل بود با پرداخت هزینه‌های آن این دسترسی ایجاد خواهد شد در غیر این صورت شهرداری مشهد نمی‌توان این دسترسی را ایجاد کند.

همچنین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد محمد آصفی یزدی دیگر عضو کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد نیز با بیان اینکه اطلاعات دقیق اقتصادی این طرح باید به شورای اسلامی ارائه شود، تصریح کرد: برای تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف نیاز به اطلاعات دقیق است.

وی تاکید کرد: باید مهندسی ارزش این پروژه با نگاه به آینده صورت بگیرد و بعد از آن است که می‌توان در این خصوص تصمیم‌گیری کرد.

درهمین رابطه مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد نیز با تاکید بر اینکه احداث دسترسی مجتمع زیست خاور به ایستگاه قطار شهری مشهد هزینه‌ای برای شهرداری مشهد در برخواهد داشت، اظهارکرد: طبق کارشناسی‌های صورت گرفته ایجاد دسترسی مجتمع زیست خاور به ایستگاه قطار شهری  دو نیم میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

کیانوش کیامرز، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه در میدان شریعتی چند خروجی اضطراری وجود دارد بر همین اساس دسترسی به مجتمع زیست خاور در برنامه‌ریزی‌های قطار شهری وجود ندارد و در نتیجه هیچ بودجه‌ای برای احداث این دسترسی نداریم.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد، افزود: این موضوع نیز به معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مرتبط می‌شود که چطور با این موضوع برخورد شود اما آنچیزی که مهم است این می‌باشد که این طرح باید تا چند ماه آینده تعیین تکلیف شود و پس ازاین که سازه‌ها ایجاد شود باید تمام مراحل خاکبرداری از داخل مجتمع زیست خاور صورت بگیرد.

در نهایت اعضای کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک، موضوع را برای بررسی‌های کارشناسی بیشتر به معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ارجاع دادند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *