صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / معاون شهردار مشهد خبر داد:احداث بوستان 2.6 هکتاری در بولوار پنجتن مشهد
طراحی سایت در مشهد

معاون شهردار مشهد خبر داد:احداث بوستان 2.6 هکتاری در بولوار پنجتن مشهد

گروه مدیریت شهری: معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از احداث بوستان 2.6 هکتاری در منطقه 4 مشهد خبر داد.
خلیل ا… کاظمی با حضور در منطقه 4 مشهد بیان کرد: بوستان 2.6 هکتاری در محدوده حاشیه شهر این منطقه در حال طراحی می‌باشد.
وی گفت: ابلاغ و اجرای دقیق مصوبات و دستوالعمل‌ها در خصوص ارائه خدمات مطلوب شهری علاوه بر افزایش میزان رضایتمندی شهروندان، از تنش‌ها و مشکلات اجتماعی احتمالی جلوگیری می‌کند.
کاظمی با تاکید بر مدیریت هزینه‌های شهری خاطرنشان کرد: یکی از مصوبات جاری مقابله با صنوف پر زباله است که برای تشویق شهروندان جهت همکاری بیشتر با شهرداری در صورت مراجعه به شهرداری و انعقاد قرارداد، 30 درصد از عوارض خدمات پسماند در سال جاری از فیش عوارض نوسازی آنها کسر خواهد شد.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: باید با برقراری تعاملات بیشتر از پتانسیل شورای حل اختلاف در جهت کاهش هزینه‌های مدیریت شهری در خصوص مواردی همچون تخلیه خاک و نخاله، اشغال معابر، چسباندن پوستر به دیوارها و… استفاده کرد.
کاظمی در ادامه با تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه با ساماندهی مشاغل مزاحم در منطقه 4 مشهد بیان کرد: مکان‌هایی که مشاغل آلاینده و مزاحم فعال در آن‌ها پس از دریافت اخطاریه و طی مراحل قانونی تعطیل و به مکان دیگری منتقل می‌گردند اگر مجددا آن مکان به یکی از مشاغل مزاحم دیگر اختصاص یابد، عوارض صنفی آن برای جلوگیری از این معضل 10 برابر خواهد شد.
در ادامه شهردار منطقه 4 مشهد نیز با اشاره به وجود 13 بوستان در این منطقه و طراحی بوستان 2.6 هکتاری در محدوده بولوار پنجتن گفت: به منظور ارتقاء و توسعه متوازن خدمات در حاشیه شهر و با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته در این محدوده، طراحی بوستان بزرگی در انتهای پنجتن 55 در دستور کار قرار گرفته است.
سید کمال‌الدین شاهچراغی افزایش سطح نشاط و شادابی شهروندان و ارتقاء سرانه فضای سبز منطقه را از دلایل احداث این بوستان عنوان کرد و افزود: این بوستان در مجاورت پروژه مسکونی 132 واحدی آل عمران، شهرک‌های الحاقی نیکروز و نوکاریز و شهرک صبا در بولوار پنجتن قرار گرفته که با احداث آن نیاز شهروندان آن محدوده به فضای سبز مرتفع خواهد شد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فضای سبز منطقه 4 مشهد، اظهار کرد: 50 درصد از فضای سبز این منطقه را بوستان‌های بزرگ بهشت با 20 هکتار در بولوار شهید مفتح (ناحیه 1)، بسیج با 15 هکتار در شهید بابانظر 37 (ناحیه 2) و ارم با 17 هکتار در پنجتن 45 (ناحیه 3) تشکیل می‌دهد.
احمدرضا سلامی ادامه داد: با وجود تراکم بالای جمعیت منطقه 4 پراکندگی بوستان‌ها و فضای سبز موجود در سه ناحیه به صورت متوازن است، به طوری که در هر ناحیه بوستانی با مساحت بیش از 15 هکتار وجود دارد.
گفتنی است معاون و مدیران حوزه معاونت خدمات و محیط زیست شهری، شهردار و مسوولان شهرداری منطقه 4 مشهد، ضمن بازدید از پروژه‌های سطح منطقه، از زمین اختصاص یافته به بوستان 2.6 هکتاری و مکان مختص ساماندهی مشاغل این منطقه بازدید کردند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *