صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / فیاضی: سوال از شهردار در جلسه آینده شورای شهر در صحن علنی قرائت می شود/دوران کدخدامنشی تمام شده است
طراحی سایت در مشهد

فیاضی: سوال از شهردار در جلسه آینده شورای شهر در صحن علنی قرائت می شود/دوران کدخدامنشی تمام شده است

گروه مدیریت شهری: سید جلال فیاضی ظهر امروز پس از پایان جلسه هشتاد و دوم علنی شورای چهارم در جمع خبرنگاران گفت: در صورتی که تذکری به شهردار داده شود اما ترتیب اثری صورت نگیرد این فرآیند به سوال می انجامد و شهردار باید در صحن علنی به آن سوال پاسخ دهد.

وی افزود: در دی ماه سال گذشته 9 نفر از اعضای شورای شهر تذکری به شهردار دادند مبنی بر این که شهردار ریاست شوراهای عالی سازمان ها را به مشاور خود واگذار کرده است در حالی که بر اساس قانون شهرداری ها اگر شهردار بخواهد اختیاراتی از خودش را به افرادی که در چارت تشکیلاتی نیستند تفویض کند باید از شورا اجازه بگیرد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلای شهر مشهد ضمن بیان اینکه این اتفاق بدون اجازه شورای شهر افتاده است، اذعان داشت: رئیس شورای سازمان ها نقش مهمی دارند و تصمیمات کلانی برای سازمان ها می گیرند.

فیاضی بیان کرد: چندی پیش شهردار را به هیات رئیسه دعوت کردیم و قرار شد این موضوع با تعامل حل شود، در واقع تشکیل شورای عالی سازمان ها بدون حضور شهردار غیرقانونی بوده است و ایشان قول دادند که موضوع را پیگیری کنند اما هم اکنون شاهد تشکیل شورای سازمان ها بدون حضور شهردار هستیم و این موضوع در قالب تذکر مطرح شده و ایشان باید پاسخ دهد که چرا بدون مجوز شورا این تفویض اختیار صورت گرفته است.

ناظر شورای شهر مشهد ادامه داد: در اولین جلسه بعدی شورای شهر مشهد شخص شهردار باید حضور پیدا کنند و به سوال بنده پاسخ دهند و اگر توضیحات قانع کننده نباشد این فرآیند منجر به استیضاح می شود.

فیاضی افزود: متاسفانه بخشی از مصوبه شورای شهر در خصوص پایتخت فرهنگی جهان اسلام اجرا نمی شود و من در این زمینه تذکری داشتم اما رییس شورا با وجود اینکه تذکر یکی دیگر از اعضای شورا نسبت به روزنامه شهرآرا را قرائت کرد اما تذکر بنده را در صحن علنی مطرح نکرد.

وی خاطر نشان کرد: اولین سوال در شورای چهارم از شهردار توسط بنده طراحی شده و در جلسه بعدی پرسیده خواهد شد.

فیاضی افزود: دوران کدخدا منشی تمام شده و شهردار باید پاسخگو باشد.

وی خاطر نشان کرد: گزارش شهرآرا در خصوص موسسه عسکریه استفاده ابزاری شهردار علیه یکی از منتقدین در شورای شهر بود و این کار اخلاقی نیست.

ناظر شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اگر تخلفی توسط عسکریه صورت گرفته مربوط به 8 ماه پیش بوده و  شهرآرا باید همان موقع این موضوع را مطرح میکرد نه اینکه بلافاصله بعد از انتقادات جوادی نسبت به شهردار بیان کند.

فیاضی ادامه داد: تغییر کاربری پروژه جهان مال 20 سال پیش انجام شده است و پروانه این پروژه توسط شهردار کنونی صادر شده و عمده پول دریافت گردیده است.

وی در پایان گفت: تنها تخلفی که صورت گرفته قطع تعدادی  درخت در این زمین بوده که باید طبق قانون مقصر شناخته شود و با آن برخورد شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *