صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / حاشیه های لایحه واگذاری زمین توسط شهرداری مشهد به سپاه برای ساخت سالن ورزشی/آیا توپ به سقف گیر می کند؟
طراحی سایت در مشهد

حاشیه های لایحه واگذاری زمین توسط شهرداری مشهد به سپاه برای ساخت سالن ورزشی/آیا توپ به سقف گیر می کند؟

گروه مدیریت شهری: صبح امروز هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر مشهد برگزار شد.

در این جلسه موضوع واگذاری 18 قطعه زمین به سپاه امام رضا(ع) جهت ساخت سالن های ورزشی مطرح شد که حواشی زیادی داشت.

جلال فیاضی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در ابتدای بررسی این لایحه اعتراضی به شهرداری مشهد داشت. وی بیان کرد که تعدادی زمین به سپاه واگذار شد و حالا که کار انجام شده آقایان آمده اند مصوبه آن را بگیرند که این موضوع مورد تایید انتظاری هروی رییس شورا قرار گرفت و البته پیراسته رییس حوزه شهردار که در جلسه به نمایندگی از شهردار حاضر بود جوابی در این خصوص نداشت.

همچنین جواد ستاری در این خصوص اعتراض شدیدی انجام داد که انتظاری هروی در پاسخ وی اعلام کرد که باید برای جوانان فضای تخلیه انرژی وجود داشته باشد که ستاری در پاسخ وی گفت که این تخلیه انرژی نیست و تاکید بر قانونگرایی است. همچنین بصیری پور هم خطاب به انتظاری گفت این لفظ تخلیه انرژی که به کار بردید خوب نبود.

در یکی از تبصره های این لایحه آمده بود که کلیه مستحدثات باید دارای پروانه بوده و طرح تیپ به تایید معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد برسد.

در خصوص این تبصره بحثی دو طرفه میان نخعی راد و اخلاقی در گرفت. نخعی راد معتقد بود که ما فقط زمین به سپاه میدهیم و در ساخت نقشی نداریم لذا اینکه طرح را بخواهیم تایید کنیم کمی غیرمنطقی و زیاده خواهانه است. اخلاقی در پاسخ نخعی گفت که متاسفانه در بسیاری از سالن های ورزشی توپ به سقف گیر می کند، لذا باید دارای استانداردهای لازم باشد، اگر فردا توپی به این سقف گیر کرد مردم به شورای شهر می خندند. نخعی در ادامه پاسخ داد که شما از کجا میدانید حتما توپ به سقف گیر می کند؟ مگر سالن رزمی، کشتی یا ورزش پینگ پنگ به شکلی است که توپ به سقف گیر کند؟ اما همچنان اخلاقی تاکید داشت که توپ به سقف گیر می کند. اینجا بود که نخعی پرسید مگر شما دیدید که توپ به سقف گیر کند؟ زمین ها را تحویل دادند ساخته شده رفته حالا میگیم برای ما نقشه بیاورند؟

همچنین در این لایحه آمده بود که این زمین ها قرار است برای مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر مورد استفاده قرار گیرد. در این زمینه پژمان عضو جوان شورای شهر مشهد با طرح این موضوع که بسیاری از این زمین ها در مناطق برخوردار است از مناطقی همچون کوهسنگی و سرافرازان نام برد که به هیچ وجه در حاشیه شهر نیستند که در این زمینه اخلاقی گفت که اولویت با مناطق کم برخوردار است.

از حاشیه های جالب دیگر بررسی این لایحه اظهار نظر بروز دبیریان بود. وی گفت که سپاه قراره از زمین ها استفاده خاص بکند حالا یک استفاده آن هم ورزشی است لذا قرار نیست تبصره اضافه کنیم. همچنین عامری فرد پیشنهاد داد که لفظ چند منظوره برای استفاده از این سالن ها اضافه شود تا سپاه سایر فعالیت ها همچون طرح صالحین را بتواند در آن زمین ها برگزار نماید که این پیشنهاد به رای گذاشته شد و رای آورد.

گفتنی است این لایحه در نهایت با رای اعضای شورای شهر مشهد تصویب شد.

 

طراحی سایت در مشهد

3 نظرات

  1. هربار که میام تو انتخابات طبق فرمایش رهبری شرکت کنم همش تو معذوریت گیر میکنم و مجبورم بین بد وبدتر انتخاب کنم اینم نمونه اش – من به عنوان یک مشهدی مخالفت دارم ولی مخالفت من به کدام گوش … آی اعضای شورای شهر فقط بده بستان خودتونو نبینید -والا گزینه های بهتری هم هست اصلن چرا شهرداری هیچ وقت زمینهاشو اجاره 99 ساله نمیده که همه شو مفت مفت واگذار میکنه به بقیه سازمانها وادارات ویا سایر استانها
    حتی برای سرمایه گذار خارجی هم مالکیت وفروش رو برداریدواجاره بلند مدت بدید

  2. امیدوارم مردم مشهد با چشم‌های بازتر این دفعه نمایندگان شورای شهرشان را انتخاب کنند. نمایندگانی که واقعا نماینده مردم و شهرشان باشند و به فکر منافع آنها باشند.

  3. متاسفانه سالن ورزشی در شهر به مردم عادی با دریافت اجاره زیاد واگذار میکنند.پس چه فرقی میکند دعواسر این موضوع.
    نشاط و شادابی از بین رفته است با این هزینه های سنگین ورزش کردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *