صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / عنابستانی: نگاه ما به پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید نگاه المپیک فرهنگی باشد
طراحی سایت در مشهد

عنابستانی: نگاه ما به پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید نگاه المپیک فرهنگی باشد

گروه مدیریت شهری: مشاور عالی و جانشین شهردار در امور مربوط به مشهد 2017 گفت: مشهد می‌تواند محور وحدت جهان اسلام باشد.
علی ‌اصغر عنابستانی با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی «گفتگو» با موضوع «بررسی برنامه‌ریزی‌های مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017» که از سیمای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: پایتخت فرهنگی بودن معطوف به زمان خاصی نیست بلکه فرصت ویژه‌ای است که بسیاری از ظرفیت‌ها را شکوفا کند؛ در واقع وجود مضجع منور رضوی در شهر مشهد می‌تواند محور وحدت جهان اسلام باشد.
وی با تاکید بر اینکه بخشی از کار بر دوش مدیران و بخشی بر عهده مردم است، گفت: بدون نقش نخبگان و مردم و تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی نمی‌توان پایتخت فرهنگی بود؛ همه باید این موضوع را جدی دانسته و در این راستا گام بردارند در این راستا توان تشکل‌های مختلف که در جامعه تاثیرگذار است، نیز باید افزایش یابد.
مشاور عالی و جانشین شهردار در امور مربوط به مشهد 2017 با اشاره به برگزاری برنامه‌هایی برای تقویت تشکل‌های فرهنگی افزود: گرچه شورای اسلامی شهر با نکته‌بینی ورود پیدا کرد اما باز هم عقب هستیم.
عنابستانی خاطرنشان کرد: نگاه ما به پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید نگاه المپیکی فرهنگی باشد و خودمان را مهیای این میزبانی فرهنگی کنیم در این صورت آثارش برای همیشه برای مشهد ماندگار خواهد شد.
وی در خصوص مشکلات حاشیه‌نشینی در مشهد گفت: مشهد بیش از سایر شهرها به این مشکل مبتلاست و نزدیک به یک هفتم جمعیت حاشیه‌نشین کل کشور را دارد.
مشاور عالی و جانشین شهردار در امور مربوط به مشهد 2017 عنوان کرد: در طول سال‌های گذشته رشد حاشیه‌نشینی در مشهد مدیریت نشده و در حال حاضر تلاش می‌شود که در حوزه حاشیه شهر کار شود؛ البته همه باید پای کار بیایند.
عنابستانی با اشاره به اینکه گردشگری زیارت متولیان زیادی دارد، افزود: صاحبان اماکن، حمل و نقل برون و درون شهری، سازمان گردشگری و… همه باید به این موضوع برسند تا جذب گردشگر اتفاق بیافتد.
وی با بیان اینکه در سال 2016 به دنبال این هستیم تا هویت مشهد و ظرفیت‌های آن را در کشورهای مختلف به نمایش بگذاریم، ادامه داد: در حال حاضر حتی جزو ده کشور برتر اسلام در زمینه گردشگری نیستیم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *