صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / انتظاری هروی عضو شورای شهر است یا رییس شورا؟
طراحی سایت در مشهد

انتظاری هروی عضو شورای شهر است یا رییس شورا؟

گروه مدیریت شهری: در هفته ای که گذشت مصاحبه عبدالکریم جوادی رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص عملکرد شهرداری مشهد سر و صدای زیادی به پا کرد.

جوادی که در گفت و گویی تفصیلی با خبرگزاری تسنیم مواضع خود را مطرح کرده بود که در بخشی از سخنان خود مرتضوی را ضعیف ترین شهردار تاریخ مشهد معرفی کرد.

جوادی در گفت و گو با تسنیم گفت: مرتضوی ضعیف ترین شهردار تاریخ مشهد است، آقای مرتضوی عملکردی بسیار ضعیف داشته است و قطعا به عقیده بنده یکی از ضعیفترین شهرداران ما بوده است؛ در دوره‌ای که من به عنوان یک شهروند در این شهر زندگی کرده‌ام احساس خوبی به من دست نداده است و عملکرد شهردار را ضعیف ارزیابی کرده‌ام و یکی از دلایل اصلی آن نیز ورود افراد غیر بومی به شهر مشهد و نشاندن آنها بر صندلی مدیریت است زیرا بسیاری از آنها شناختی از شهر ندارند.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد در بخش دیگری از سخنان خود انتقاداتی به پروژه جهان مال داشت. وی گفت: این پروژه نیز به نفع شهر نیست اما نمی‌توان در رابطه با آن کاری کرد زیرا این پروژه در مدیریت قبلی مجوزات را گرفته اما سوال بنده این است که چرا ما در این مدیریت که می‌توانستیم شهر را حفظ کنیم به پروژه‌ای همچون خیام 18 مجوز ساخت می دهیم؟

 از این رو روزنامه شهرآرا در اقدامی که خیلی ها آن را انتقام شهرداری از جوادی تفسیر کرده اند، در شماره 10 شهریور ماه 94 در تیتری عجیب با عنوان ” عسکریه میزان نشود” به جنگ جوادی آمد . روزنامه شهر آرا در این گزارش نوشت: موسسه مالی و اعتباری عسکریه که جزو موسسات مجوز‌دار محسوب می‌شود، وارد سرمایه‌گذاری در پروژه احداث جهان مال شده است؛ اما آنچه شاید باعث نگرانی برخی از افراد درباره این‌گونه اقدامات شده است ، سرنوشتی است که سایر موسسات اعتباری شهرمان مانند میزان دچار آن شده اند. مسئله‌ای که به‌دلیل ایجاد مشکلاتی در فرایند سرمایه‌گذاری موجب شد تا بسترهای لازم برای ایجاد بحران در این موسسات فراهم شده و نتوانند پاسخ‌گوی سپرده‌گذاران خود باشند.

در واقع روزنامه شهرآرا یک دلهره و نگرانی را بین سپرده گزاران موسسه عسکریه ایجاد نمود تا انتقام سختی از جوادی به خاطر سخنان اخیرش گرفته شده باشد، روشی که به گفته بسیاری از فعالین رسانه در شبکه های اجتماعی غیراخلاقی توصیف شد. در نظر گرفتن مردم و ایجاد دلهره و نگرانی در میان بخشی از مردم و القا ناامن بودن هرگونه سرمایه گزاری در موسسات مالی حتی معتبر

پس از این اتفاق انتظاری هروی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد روز پنج شنبه گذشته در جمع خبرنگاران از تذکر به روزنامه شهرآرا و نامه به شهردار خبر داد و این اقدام روزنامه شهرآرا را مورد نکوهش قرار داد.

پس از انتشار این مصاحبه، سایت بصر نیوز با کمال سرویها نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت و گویی انجام داده است که حاوی نکات جالبی است.

سرویها در این مصاحبه گفت: نامه آقای انتظاری به عنوان تذکر یک عضو شورای شهر به شهردار بوده است والا چنین موضوعی در هیات رئیسه ی شورای اسلامی شهر مشهد طرح نشده  و با رای اعضای هیات رئیسه نبوده است .مطلب روزنامه شهر آرا منطق خود را داشته است و کار درستی بوده و روزنامه شهر آرا باید زیر بلیط کسی نرود و مستقل عمل کند .

حال چند پرسش مطرح می شود، مگر رییس شورای شهر نماینده تمامی اعضا نیست و اظهارات وی مواضع شورا را بیان نمی کند؟ چطور می شود که انتظاری هروی که به تازگی توسط طیف آقای سرویها در مقام ریاست ابقا شده است حال موضع گیری هایش فقط به عنوان یک عضو شورا است و نه رییس شورای شهر ؟

همچنین مجید فاطمی عضو دیکری از شورای شهر مشهد در گفت و گو با بصر نیوز گفت: از نامه و تذکر کتبی رییس شورا به شهردار دراین باره مطلع نیستم ولی چنانچه این کار صورت گرفته باشد این همان تداوم اشتباهات قبلی است که رییس شورا قول تغییر داده بود، اشتباهات و خودرأيی ها تکرار شود خود را ملزم به حمایت از رییس شورا نمی دانیم.

به تازگی هم حجت الاسلام لطفی یکی دیگر از اعضای شورای شهر مشهد ضمن ادعای انجام تبانی در انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد این پرسش را مطرح کرده بود که : چطور می‌شود ظرف ۲۴ ساعت آرای فردی تنها با دو رای   به ۱۵ رای برسد و به عنوان ریاست شورا انتخاب شود؟

طراحی سایت در مشهد

2 نظرات

  1. سلام
    من هم منقد شهردار و شهرداری و شهرارا هستم و همیشه اخبارتونو دنبال میکردم .
    ولی این خبر شما بازی کردن در زمین حامیان شهرداریه .

  2. کثیف ترین لابی گری در تاریخ شهر بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *