صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / مشهد دیپلماسی شهری را از تهران یاد بگیرد/ شهرداران شهرهای مطرح آسیا در تهران
طراحی سایت در مشهد

مشهد دیپلماسی شهری را از تهران یاد بگیرد/ شهرداران شهرهای مطرح آسیا در تهران

گروه مدیریت شهری: از امروز صبح پنجمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی(AMF)  با حضور 150 میهمان خارجی در هتل پارسیان آزادی تهران آغاز به کار کرد.

این مراسم که با حضور نماینده  یا خود شهرداران شهرهای مطرحی همچون تهران، سئول، هیروشیما، دوبی و استانبول در حال برگزاری است با محوریت موضوع حمل و نقل و ترافیک، فرهنگ، اقتصاد و گردشگری شهرهای آسیایی امروز و فردا در تهران و دوشنبه و سه شنبه در شهر قزوین برگزار می گردد.

در واقع می توان گفت که برگزاری چنین مجامعی دیپلماسی شهری را عینیت می بخشد و نشانگر توانایی شهری همچون تهران در این زمینه است اما متاسفانه شهر مشهد نه تنها میزبان چنین رویدادهایی با موضوع دیپلماسی شهری نبوده است بلکه میزبانی اعضای مجمع جهانی اهل بیت و برگزاری کنگره پزشکان جهان اسلام را در دستور کار قرار داد که از وظایف این نهاد خارج بوده و به سازمان ارتباطات اسلامی مربوط می شود.

کاش مدیریت شهری مشهد می توانست با شهرهایی همچون سئول، استانبول و سایر شهرهای پیشرفته آسیا تعاملات خوبی داشته باشد و از این ارتباطات در جهت بهبود اوضاع شهر استفاده نماید اما در حال حاضر شهرهایی در ایران همچون تهران، اصفهان و حتی قزوین دست به چنین اقدامی زده اند که قطعا چنین اقداماتی برای مردم این کلانشهرها بسیار مفید خواهد بود.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. شما هم انتظاراتی داری ها ؟
    آخه این شهرداری چیا و شورای شهریا فعلا دارن بجای بنیاد شهید و بنیاد مستضعفان و سازمان تبلیغات و هزار تا جای دیگه کار انجام میدن و فرصت پرداختن به امور شهری رو ندارن هر چند تخصص و تجربه و سواد شم ندارن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *