صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / اعضای شورا به دنبال تغییر رئیس شورای شهر /وزیر نمی خواهیم؛ رئیس می خواهیم
طراحی سایت در مشهد

اعضای شورا به دنبال تغییر رئیس شورای شهر /وزیر نمی خواهیم؛ رئیس می خواهیم

گروه مدیریت شهری: حدودا یک سال پیش بود که انتظاری هروی در جلسه هماهنگی و  غیررسمی اعضای شورای شهر با یک رای اختلاف نسبت به سرویها توانست ریاست شورای شهر مشهد را از آن خود کند.

در آن زمان خیلی ها امید داشتند تا انتظاری هروی ضمن حفظ نقاط قوت کمال سرویها رییس قبلی و پوشاندن نقطه ضعف سال اول بتواند شورای شهر را به بلوغ کامل برساند اما حال که یک سال از دوره گذشته، همچنان مشکلات زیادی وجود دارد.

حال تعداد زیادی از اعضای شورای شهر مشهد به دنبال تغییر رئیس کنونی هستند و به دنبال گزینه مناسب برای سال سوم کاری شورای شهر می باشند.

این اعضا انتقادات فراوانی را نسبت به عملکر انتظاری هروی وارد می دانند که شاید مهم ترین آن عدم تعامل سازنده رییس با اعضا و یک نگاه بالا به پایین به مثابه حضور یک وزیر در وزارتخانه است.

در همین زمینه جواد ستاری عضو جوان شورای شهر مشهد ضمن بیان اینکه اگر در عمل اعتقاد به نظام شورایی داریم هیات رییسه، رئیس و عضو شورا خیلی با یکدیگر فرق نمی کنند، به مشهد تریبون گفت:رییس شورا وزیر دولت نیست که بقیه کارمند او باشند، رییس مدیر جلسه است و هرکسی بخواهد رئیس باشد باید به این اصول اعتقاد داشته باشد.

عضو کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد بیان کرد: در سال اول مدیریت شورا  یک سری انتقادات وارد بود که تعدادی از اعضا خواستار تغییر شدند به طور مثال فضای هیات رئیسه خیلی بسته بود اما متاسفانه علی رغم تلاش های خوب هیات رئیسه در  سال دوم این آسیب همچنان وجود دارد.

همچنین برزو دبیریان عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد به مشهد تریبون گفت: ضعف اساسی در دوره گذشته بی توجهی به الزامات مدیریت شورایی است، دوستانی که تجربه مدیریت داشتند معمولا در سازمان های دولتی و با شیوه از بالا به پایین و یک طرفه کار کرده بودند وآن را در شورا اعمال کردند که این نوع مدیریت در شورای شهر جواب نمیدهد زیرا با سیساتم تمرکزگرایی مغایر است.

در همین زمینه علی اصغر لطفی عضو دیگری از شورای شهر مشهد در گفت و گو با مشهد تریبون بیان کرد: بیشتر اعضای شورای شهر از عملکرد هیات رئیسه راضی نیستند و در حال حاضر هر دو گرایش موجود در شورا نسبت به ریاست انتقاد دارند.

اما فاطمه غیور عضو دیگری از هیات رئیسه شورای شهر مشهد ضمن بیان اینکه رییس شورا از توانمندی تک تک اعضا به خوبی استفاده نکرده است، به مشهد تریبون گفت: ما دو نائب رئیس داریم که می توانستیم بیشتر از ظرفیت آنها استفاده نماییم.

همچنین محمد رضا دیمه کار عضو کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر مشهد به مشهد تریبون گفت: بعضی از افراد هنوز هم احساس می کنند که شورا یک مرکز مدیریتی متمرکز مانند وزارتخانه است و باید شورا را مانند یک پادگان نظامی اداره کرد.

گفتنی است به غیر از دلایلی که اعضای شورا مطرح کردند می توان به عدم نظارت دقیق بر عملکرد مدیریت شهری به عنوان یکی دیگر از ضعف های ریاست شورا اشاره کرد.

در واقع میتوان اینگونه گفت که عملکرد ضعیف شهرداری به دلیل نظارت ضعیف است و این امر متوجه شورای شهر به ویژه رئیس شورا است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *