صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / در پاسخ به مصاحبه اخیر مهدی رضوی کیا/آیا شهرداری مشهد خود را در برابر اجرای قانون ملزم می داند؟
طراحی سایت در مشهد

در پاسخ به مصاحبه اخیر مهدی رضوی کیا/آیا شهرداری مشهد خود را در برابر اجرای قانون ملزم می داند؟

گروه مدیریت شهری: همانطور که میدانید ساختمان اداره کل ارشاد خراسان رضوی امروز توسط شهرداری مشهد پلمپ شد و پس از رسانه ای شدن ماجرا شهرداری عصر امروز آن را فک پلمپ کرد.

اما امشب مصاحبه ای از مهدی رضوی کیا مدیر روابط عمومی شهرداری مشهد منتشر شده است که جای بسی تامل است. اینجا تلاش دارم خیلی دوستانه چند نکته را به ایشان و شهرداری مشهد یادآوری نمایم.

وی در مصاحبه مذکور با سایت مشهد نیوز در خصوص پلمپ اداره کل ارشاد گفته است که اجرای قانون برای همه اشخاص حقیقی، حقوقی و سازمان های دولتی و غیر دولتی الزامی است. بنده ضمن تایید این سخن از ایشان می پرسم که چرا شهرداری مشهد در بسیاری از موارد خود قانون را اجرا نمی کند. به طور مثال قلع برج باران مدت زیادی است که مصوبه دارد اما شهرداری از اجرای آن متناع ورزیده است. این امر کاملا درست است که اجرای قانون برای همه الزامی است اما آیا شهرداری این مورد را رعایت کرده است؟ آیا دریافت عوارض آستان قدس هم الزام آور است یا اینبار زور شهرداری مشهد نمی رسد؟

و اما بعد، بد نیست که سخنگوی شهرداری مشهد به این سوال پاسخ دهد که آیا شهرداری مشهد خود در برابر اجرای قانون ملزم می بیند؟ مگر غیر از این است که بسیاری از برنامه های فرهنگی شهرداری و هر نهادی باید از ارشاد مجوز بگیرد؟

مگر نه اینکه المان های معاونت فرهنگی طبق قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در شورای حجم وزارت ارشاد مورد تایید قرار گیرند اما شهرداری بی توجه به این قانون خود شورای حجم غیرقانونی تشکیل داده است.

شاید سکوت بیش از حد ارشاد و همکاری این نهاد با شهرداری باعث شده که این نهاد این گونه تصور نماید که خود قانون را در هیشه  رعایت می کند.

آیا شهرداری مشهد از درک این موضوع عاجز است که پلمپ یک نهاد حکومتی و خدمت دهنده به مردم و قشر فرهنگی هنری باعث مشکلات فراوانی خواهد شد. آیا دوستان ما در تصمیم گیری ها تدبیر به خرج نمی دهند؟

و اما سخن آخر اینکه تخلفی در سال 74 انجام شده است. بارها مدیران ارشاد برای پرداخت این هزینه مکاتبه کرده اند و در ردیف بودجه آنها جایگاهی برای آن در نظر گرفته نشده است. حال بستن یک اداره دولتی که توان پرداخت این هزینه را ندارد به نفع عموم است یا به ضرر عموم؟

موسوی زاده

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *