صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / علی عرب پور: ترک تشریفات برای برون سپاری حوزه رسانه شورای شهر قانونی است/ در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم
طراحی سایت در مشهد

علی عرب پور: ترک تشریفات برای برون سپاری حوزه رسانه شورای شهر قانونی است/ در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم

گروه مدیریت شهری: چند روزی است که موضوع برون سپاری بخش رسانه روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد به گوش می رسد. حتی برخی از منابع روزگذشته در تماس با مشهد تریبون اعلام کردند که قراردادی در این زمینه به ارزش 250 میلیون تومان با فردی  بسته شده است که تشکیک در صحت این اطلاعات باعث پیگیری ما شد.

برای اطلاع از اصل موضوع با علی عرب پور مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد به گفت و گو نشستیم.

عرب پور ضمن تشکر از مدیریت سایت مشهد تریبون بابت پیگیری و حساسیت در خصوص مسائل مختلف، گفت: از شما تشکر می کنم که به شنیده ها اکتفا نکردید و برای روشن شدن موضوع به ما رجوع کرده اید.

وی افزود: روابط عمومی نهادی موفق است که بتواند با رسانه ها ارتباط خوبی داشته باشد و رسانه ها به عنوان بازوان آن عمل نمایند تا یک سیستم هماهنگ و واحد تشکیل شود، حال با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر برآمده از رای مردم است این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند.

عرب پور ادامه داد: باید در روابط عمومی شرایطی ایجاد نماییم که همه رسانه ها احساس کنند که روابط عمومی شورای شهر هستند زیرا ارتباط دوسویه شورای شهر با مردم تنها از طریق رسانه ها امکان پذیر است.

مدیر روابط عمومی شورای شهر ضمن بیان اینکه در بدو ورود به این سمت دو حوزه رسانه و اجرایی را ترسیم کردم، اظهار داشت: معتقدم در حوزه رسانه تحول با تصدی گری رخ نخواهد داد و اگر بخواهیم تحولی در راستای تعامل میان مردم و شورا داشته باشیم باید رسانه ها و خبرنگاران متعددی را درگیر کار نماییم.

وی افزود: در زمینه برون سپاری حوزه رسانه شورا باید قوی ترین افراد به انتخاب خود اصحاب رسانه وارد شوند، لذا بر این اساس پیش نویسی تهیه کرده ایم و با افراد مختلفی مذاکره داشته ایم.

این مقام مسئول در شورای شهر مشهد بیان کرد: ترک تشریفات، مناقصه عام و مناقصه محدود سه روشی است که می توان طی آن این حوزه را واگذار کرد، در خصوص مناقصه عام بگویم که بیم آن داریم که به نتایج ایده آل نرسیم  و در خصوص مناقصه محدود باید گفت که روشی قانونی است.

عرب پور ضمن بیان اینکه در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم، بیان کرد: با افراد مختلفی صحبت کرده ایم اما هنوز قرارداد قطعی نشده است ضمن اینکه بنده همواره به دنبال این بودم که این کار را اعلام عمومی کنم.

وی خاطر نشان کرد: بنده حتی فرم اولیه قرارداد را امضاء گرفتم و  کلیات مورد قرار تایید گرفته و تنها جایگزاری نام موسسه در این قرارداد باقی مانده است.

عرب پور در توضیح میزان مبلغ این قرارداد، گفت: این قرارداد به هیچ عنوان مبلغ قطعی ندارد و برای آن سقف 230 میلیون تومان گذاشته ایم و حداقل پرداختی ما 50 میلییون تومان می باشد که میزان دریافتی پیمانکار با توجه به گزارش کار، مابین این دو مبلغ خواهد بود اما نحوه محاسبه قیمت به شیوه خرید محصول است و بر اساس میزات تالیفات و تهیه محتوا به پیمانکار پرداخت می شود.  وی بستن قرارداد با افراد را در این زمینه به دلیل قانون معاملاتی شهرداری غیر ممکن دانست و اذعان داشت: با توجه به اینکه مبلغ بالاتر از مبلغ ذکر شده در این قانون است فقط موسسات و شرکت های خبری و رسانه ای می توانند طرف قرارداد باشند.

عرب پور با این توضیح که ترک تشریفات برون سپاری حوزه رسانه در شورای شهر قانونی است، خاطر نشان کرد: اگر مدیر تخصصی، رییس حوزه ریاست و خزانه دار قرارداد را تایید کنند و در نهایت آن به تایید رییس شورا برسد، ترک تشریفات کاملا قانونی است.

مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: قرارداد بستن برای این کار با افراد در صورتی امکان پذیر است که آنها با استعلام بها حاضر باشند زیر مبلغ مذکور در قانون معاملاتی شهرداری خدمت ارائه دهند، من اینجا اعلام می کنم که مبلغ 230 میلیون تومان برای سقف قرارداد بالا نیست زیرا ما تعداد تالیفات را بالا دیده ایم.

وی ضمن بیان اینکه برای برون سپاری بخش رسانه روابط عمومی شورای شهر مشهد اعتقاد به ترک تشریفات دارم، افزود: تجربه ثابت کرده است که مناقصه عمومی در کارهای فرهنگی اجتماعی ریسک محسوب می شود و جواب مثبتی نخواهد داشت.

عرب پور در پایان خاطر نشان کرد: با واگذاری این بخش 10 نیرو از شورای شهر تعدیل می شوند که در کل این قرارداد به نفع سیستم خواهد بود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *