صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / شورای شهر مشهد یا شورای عالی امنیت ملی؟/چرا شورای شهر از مراجعان کارت ملی میگیرد؟
طراحی سایت در مشهد

شورای شهر مشهد یا شورای عالی امنیت ملی؟/چرا شورای شهر از مراجعان کارت ملی میگیرد؟

گروه مدیریت شهری:همواره تکریم ارباب رجوع یکی از تاکیدات ادارت و نهادها بوده تا جایی که بسیاری از این مجموعه ها در این خصوص با یکدیگر رقابت  داشته اند.

اما گاها همین مجموعه کارهایی می کنند که عقل از سر و هوش آدمی می رود.

امروز ۸ مرداد ماه ۹۴ سری به ساختمان جدید شورای شهر مشهد در میدان شهدا زدم که با صحنه ای عجیب مواجه شدم. چند تن از پرسنل شورای شهر در ورودی ساختمان از مردم کارت شناسایی دریافت می کردند و برگه ورود و خروج به آنها می دادند.حتی ذکر می کردند که باید ملاقات شونده این برگه را امضاء کند تا کارت شما عودت گردد که این اقدام موجب نارضایتی مراجعین شده است.

در این زمینه ذکر چند نکته را لازم میدانم.

نخست: این اقدام شورای شهر مشهد یک نوع آبروریزی داوطلبانه است. این شورا تا زمانی که در ساختمان قبلی خود بود هیچگاه از این کارها نمی کرد اما حال با این اقدام حتی صدای پرنسل خود را هم در آورده  به طوریکه بنده شاهد بودم بسیاری از پرسنل شورای شهر مشهد به این اقدام اعتراض داشتند.

دوم؛ شورایی که ادعای مردم داری دارد و اعضای آن خود را مردمی میدانند نباید کارت شناسایی مردم را در ابتدای ورودی گرفته و نزد خود نگه دارد. این اقدام یعنی عدم اعتماد به مردم و تشریفات غیرلازم

سوم؛ به غیر از استانداری خراسان رضوی هیچ نهادی در شهر مشهد چنین رفتاری با ارباب رجوع و مردم ندارد. حتی شهرداری مشهد هم که در میدان شهدا می باشد، هیچ گونه کنترلی در ورود افراد قائل نشده است. همچنین اداره کل های مستقر در این شهر که از لحاظ سلسله مراتب قانونی و کشوری بالاتر از شهرداری و شورای شهر مشهدهستند، چنین اقدامی نکرده و نمی کنند.

چهارم؛ شوراییان را چه شده که با ورود به ساختمان جدید بر ورود مردم سخت می گیرند و رفتاری جدید بروز می دهند. آیا این خانه چند ده میلیاردی فخرآور است؟

پنجم؛ بر اساس شنیده ها این اقدام با دستور حوزه ریاست شورای شهر مشهد انجام شده است. جناب آقای انتظاری فردی معقول و منطقی است و بعید است چنین دستوراتی را صادر نماید.اذا امید داریم تا ایشان هرچه سریعتر این مسئله را حل نمایند.

ششم؛ شاید این اقدام آقایان برگرفته از ماجرای شایعه بمب گذاری چند وقت پیش ساختمان شورای شهر باشد. چندی پیش که هنوز شورا در ساختمان عدل خمینی مستقر بود، تماسی تلفنی و شایع بمب گزاری در ساختمان شورا ترس را بر وجود آقایان انداخت. بمب گزاری که نه رخ داد  و نه دلیلی برای انجام آن توسط شخصی وجود داشت. البته گرانی هایی که شورای شهر عامل آنها می شود قطعا بر نارضایتی های عمومی اضافه می کند اما نه در این حد که ساختمان شورا مورد بمب گزاری قرار گیرد. لذا به آقایان توصیه می کنم اگر امنیتی کردن فضای شورای شهر به دلیل این چنین شایعاتی است لطفا دومرتبه بر روی این موضوع فکر کنند.

هفتم، اینجا شورای شهر مشهد است نه شورای عالی امنیت ملی

موسوی زاده

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *