طراحی سایت در مشهد

شهردار مشهد کسلر ندارد

گروه مدیریت شهری :سریال ارتش سری از محصولات شبکه بی بی سی در سال ۱۹۷۷ است که به فارسی دوبله شد و در ایران مورد استقبال فراوان قرار گرفت. یکی از شخصیت های اصلی این سریال محبوب ” کسلر ” بود که نقش آن را کلیفورد رز بازی می کرد که توانست توجهات زیادی را به خود جلب نماید.

شبیه سازی نقش کسلر به یک مامور نظامی در سریال پایتخت 4 بار دیگر نام سریال ارتش سری را بر سر زبان ها انداخت.  کسلر در مجموعه پایتخت  نقش فردی را داشت که در مقابل ساخت وساز های غیرمجاز با قدرت ایستادگی می کرد و مانع ساخت این ساختمان ها می شد و حتی در قسمت پایانی این سریال باعث تخریب منزل ارسطو شد و حکم قلع بنا را اجرا نمود.

این در حالی است که در شهر مشهد بیش از 3000 بنا به دلیل ساخت  ساز غیر مجاز و عدم رعایت قوانین حکم قلع بنا دارند اما تخریب نمی شوند.

یکی از این بناهایی که مدتی است خبرساز شده برج باران در وکیل آباد مشهد است. این برج با توجه به مصوبه قلع بنایی که دارد، طبقات اضافه آن تخریب نشده اند.

در خصوص تخریب طبقات اضافی این برج تاکنون اظهار نظرهای متفاوتی ارائه شده است.

17 اسفند 93 / قله برج باران 500 میلیون تومان بودج نیاز دارد

20 اسفند ماه  93/ شهردار در قلع برج باران با سعه صدر برخورد کرده است

23 اسفند ماه 93 / پاسخ شهردار به چرایی عدم اجرای حکم قلع برج باران/شهرداری تسلیم منطق می شود نه قدرت!

نخعی راد در گفت و گو با مشهد تریبون/ قلع برج باران نیاز به تاییدیه شورای تامین مشهد دارد

همچنین غلامحسین صاحبی عضو شورای اسلامی شهر مشهد در بهمن ماه سال گذشته اظهار کرد: تاکنون برای بیش از ۳۰ هزار واحد سطح شهر رأی قلع بنا صادر شده که این آراء هنوز اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: از جمله این پروژه‌ها برج باران است که حکم قلع آن تا کنون اجرا نشده است.حکم قلع این برج یک سال است که صادر شده است و رأی، نهایی است.

صاحبی ضمن بیان اینکه اگر میخواهیم جلوی تخلف را بگیریم باید حداقل صد رای پروژه های بزرگ را اجرا نمائیم، اذعان داشت: این برج ۸ طبقه تخلف دارد و باید از شهرداری پرسید که چرا این دستور را اجرا نمی کند؟

این در حالی است که شهردار اسبق منطقه 9 مشهد مهندس محمدی فر به عنوان یک کسلر بومی اراده کافی برای اجرای این مصوبه  را داشت اما در این زمینه با موانعی مواجه گردید (اینجا)

حال با این همه اظهار نظرهای مختلف و مدت زمان زیادی که از این مصوبه قلع بنا گذشته است شهرداری مشهد یک کسلر کم دارد تا بتواند با قانون مداری و ایستادگی در مقابل فشارها مصوبه های قلع بنا به خصوص برج باران را اجرا نماید تا برای جلوگیری از تخلف بازدارندگی ایجاد شود.

همه این ها در حالی است که مدیریت شهری و شورای جدید زمانی که کار را در دست گرفت مدام می گفتند که قصد نداریم تراکم بفروشیم و اعلام می کردند که شهردار سابق با پول بر روی تخلفات چشم پوشانده است و با دریافت پول جریمه هایی همچون قلع را به جریمه مالی تبدیل می کرده است.

در پایان لازم به ذکر است اخیرا شهرداری مشهد لایحه ای را در دست دارد تا 2600 مصوبه قلع بنا را به جریمه مالی تبدیل نماید.

 

طراحی سایت در مشهد

3 نظرات

  1. چرا اون افرادی رو که مجوز دادن یا نظارت نداشتن رو قلع بنا نمیکنید ؟

  2. (( همه این ها در حالی است که مدیریت شهری و شورای جدید زمانی که کار را در دست گرفت مدام می گفتند که قصد نداریم تراکم بفروشیم و اعلام می کردند که شهردار سابق با پول بر روی تخلفات چشم پوشانده است و با دریافت پول جریمه هایی همچون قلع را به جریمه مالی تبدیل می کرده است.))
    واقعا کسی نیست این موضوع رو توی شهر پیگیری کنه اگه به من هم مجوز میدن که بسازم وبعد تبدلش کنم به جریمه مالی
    ولی این کار شهردار فعلی وشورای فعلی هم در صورت همچین ادعایی نوعی بی اخلاقی (واژه مودبانه ) است که دیگری را متهم کنند ولی برای خودشان مجوز قانونی بسازند

  3. ابتکار گروه پایتخت در همچین نقش واسمی هم فانتزی بازی بود – تو اولین سکانس یهویی خاطره بازی شد با یه سریال قدیمی والبته خوب اون هم در موقعی که تلویزیون محدودیت ساعت پخش داشت والبته محدودیت کانال ..چی میکشیدیم ما اون موقع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *