صفحه اصلی / فرهنگی / سرابی: مهلت ارائه آثار به جشنواره خوشنویسی رضوی تا ۱۰ مرداد ۹۴ تمدید شد
طراحی سایت در مشهد

سرابی: مهلت ارائه آثار به جشنواره خوشنویسی رضوی تا ۱۰ مرداد ۹۴ تمدید شد

گروه فرهنگی: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به میزبانی شهر سبزوار از جشنواره خوشنویسی رضوی، گفت: با توجه به استقبال فراوان هنرمندان، مهلت ارائه آثار به این جشنواره تا ۱۰ مرداد ۹۴ تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی افزود: برای برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی اتاق فکر مناسبی تشکیل شده که جلسات خود را به صورت منظم برگزار می کند.

دبیر جشنواره خوشنویسی رضوی به تجربه موفق چند ساله برگزاری جشنواره خوشنویسی رضوی اشاره و عنوان کرد: برگزاری این جشنواره باعث رشد و شکوفایی استعدادهای بسیاری در خراسان رضوی و بلکه کشور شده است.

به گفته این مسئول، تعمیق و گسترش جلوه‌های فطری و معنوی تعالی انسان متخلق به سیره و سخن اولیای الهی، جریان‌سازی هنر ایرانی اسلامی در ذیل ارزش‌های الهی و سیره و تعالیم انبیاء و اولیای الهی، بسترسازی برای رشد و تعالی جایگاه بی‌بدیل فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی در سایه شخصیت و معارف امام رضا(ع) و فرهنگ والای رضوی، الگوسازی و تبیین فرهنگ متعالی رضوی با استفاده از زبان و بیان هنر قدسی خوشنویسی از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی با بیان این‌که جشنواره خوشنویسی رضوی در موضوعات اندیشه، احادیث و بیانات امام رضا (ع)، مکاتب، حدیث نفس، اشعار و دل‌نوشته‌های هنرمندان در حوزه فرهنگ و معارف رضوی، روایات ائمه و معصومین در خصوص معرفی و جایگاه والای حضرت رضا (ع) برگزار می‌شود، ادامه داد: این جشنواره در رشته‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ ثلث، نقاشی خط و خط تحریری در دو بخش اساتید (بخش جنبی) و بخش رقابتی برگزار می‌شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *