صفحه اصلی / مدیریت شهری / سازمان اتوبوسرانی / جواد ستاری: اتوبوسرانی مشهد گران اداره می شود
طراحی سایت در مشهد

جواد ستاری: اتوبوسرانی مشهد گران اداره می شود

گروه مدیریت شهری: عضو کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد با اعلام خبر مخالفت اعضای شورای شهر با افزایش مجدد نرخ بهای خدمات اتوبوس گفت : سازمان اتوبوسرانی و شهرداری با وجود اینکه نظر اعضای شورا را در حمایت از اقشار کم درآمد که مخاطبان اصلی اتوبوسهای شهری هستند را میدانند و سال گذشته افزایش بهای خدمات اتوبوسرانی را داشتیم اما باز هم لایحه افزایش بلیط را ارائه نمود که با مخالفت جدی شورای شهر مشهد مواجه شد.
جواد ستاری افزود : چرا شهرداری هیچ لایحه دیگری درباره اتوبوسرانی ندارد و صرفا راهکار افزایش بهای بلیط همواره مطرح می شود ؟! درحالیکه در حال حاضر ضعفها و مشکلات این سازمان بسیار زیاد است.
وی همچنین تصریح کرد : اتوبوسرانی مشهد در حال حاضر گران اداره می شود که این را آنالیزهای ما نشان می دهد ضمن اینکه انگار رویکرد اقتصاد مقاومتی و بهینه سازی سرمایه ها در این سازمان جایگاهی ندارد و بریز و بپاش و اسرافهایی را نیز شاهدیم.
وی گفت : توسعه حمل و نقل عمومی و استفاده شهروندان از ناوگان عمومی مزایایی از قبیل کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک را به دنبال دارد که ما باید این بخش را تقویت کنیم اما در حال حاضر در اتوبوسرانی مشهد هم قیمتها چندان شفاف نیست و هم اینکه متاسفانه انحصار در خصوصی سازی باعث عدم مشارکت بسیاری دیگر از فعالان این عرصه شده است.
ستاری درباره قیمت بلیط اتوسها تاکید کرد : مردم تقریبا سهم خودشان را برای بلیط ها می دهند اما متاسفانه دولت مبلغی را که باید بدهد نمی دهد و شهرداری و مردم، تامین کنندگان هزینه ها هستند و شهرداری هم که در ساده ترین راهکار مدنظر ، با این لایحه ها سعی در افزایش بها دارد.
وی با بیان اینکه اصل خصوصی سازی در اتوبوسرانی اقدام ارزشمندی بود که با توجه به انحصار موجود نیازمند بازنگریست .
عضو کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد همچنین پیشنهاد کرد : شهرداری برای بهبود وضعیت اتوبوسرانی می تواند لایحه های بهتری مانند تعیین مسافتهای ویژه و خط های خاص یا موضوع کارت زدن افراد یا مسئله آی تی و … داشته باشد تا شورا نیز کمک بیشتری بکنند.

مصاحبه از تابناک رضوی

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *