صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / وحید جلیلی:باید 50 درصد تابلوهای شهری یادآور خدا، انقلاب و شهدا باشند
طراحی سایت در مشهد

وحید جلیلی:باید 50 درصد تابلوهای شهری یادآور خدا، انقلاب و شهدا باشند

گروه مدیریت شهری: صبح امروز هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای چهارم شهر مشهد با بررسی لایحه ضوابط و مقررات تبلیغات شهری آغاز به کار کرد.

در جریان بررسی این لایحه وحید جلیلی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در ابتدای سخنان خود بخشی از سخنان رهبری در خصوص منظر و سیمای شهری را به شرح ذیل برای حضار بازخوانی کرد.

«من گاهی که از مسیرهایی در شهر عبور می کنم، چیزهایی از این تابلوها را می بینم؛ هیچ در جهتِ صحیح نیست… پس کو شعارهایِ انقلاب؟! پس کو شعارهای اسلام؟! چرا این ها در تابلوها دیده نمی شود؟ شما اگر ده تا تابلو می زنید، باید پنج تا از آن ها تابلویی باشد که امام را به یاد آورد، انقلاب را، اسلام را و خدا را به یاد آورد، شهدا را به یاد آورد… این طور نیست که به دست آوردنِ درآمد، مجوزی برای هرگونه کاری باشد.»

وی افزود: در بسیاری از امور مسئولان به دنبال یک دستور و رهنمود مشخص از رهبری هستند تا بتوانند تعیین تکلیف کنند و در این زمینه رهبری با صراحت نظر خود را بیان کردند.

جلیلی ادامه داد: لذا باید 50 درصد تابلوهای شهری شهرهای کشور مستقیما یادآورر خدا، انقلاب و شهدا باشند حال اینجا که مشهد پایتخت معنوی ایران است و این ضریب بالاتر هم می تواند برود.

معاون شهردار مشهد خاطر نشان کرد: شورای شهر و شهرداری مشهد به عنوان شورا و شهرداری حزب اللهی ها در سراسر کشور شناخته می شوند و خیلی از شهرها از ما الگو می گیرند لذا مشهد می تواند با تصویب قانون ضوابط و مقررات تبلیغات شهری بر مبنای اسلامی برای سایر شهرها در این زمینه الگو بشود زیرا بسیاری از شهرهای کشور در این زمینه دچار مشکل هستند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *