صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / رضوی کیا: مردم لبنان جزیی از هموطنانمان هستند
طراحی سایت در مشهد

رضوی کیا: مردم لبنان جزیی از هموطنانمان هستند

گروه مدیریت شهری: مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد گفت: باورمان بر این است که مردم لبنان جزیی از هموطنان کشورمان محسوب می‌شوند.
مهدی رضوی‌کیا با بیان این مطلب در جریان آخرین روز بازدید تنی چند از مدیران شهری و استانی بیروت از پروژه‌های شهری مشهد، افزود: ایران و لبنان دارای اشتراکات مذهبی و فرهنگی متعددی هستند و به همین دلیل باور ایرانی‌ها و شهروندان مشهدی بر این است که مردم لبنان در حقیقت جزیی از هموطنان کشورمان محسوب می‌شوند.
وی که در مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد 137حضور یافته و سخن می‌گفت، در ادامه اظهار کرد: لبنان در گذشته جزو کشورهای پیشرو در خاورمیانه تلقی می‌شد. اما در اثر بروز جنگ تحمیلی رژیم اسرائیل در مقابل لبنان، شهرهای این کشور با مشکلات و حواشی بعد از جنگ درگیر شدند. به همین دلیل طبیعی به نظر می‌رسد خدمات ارائه شده از کیفیت خوبی برخوردار نباشد.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد به وجود همین تجربه مشترک در اثر وقوع جنگ 8 ساله عراق با ایران اشاره کرد و ادامه داد: تجربه‌ای در زمینه جنگ و خدمات شهری به وجود آمد که مفید است و در حال حاضر شهرهای ایران اسلامی میراث‌دار آن تجربه هستند.
رضوی‌کیا تصریح کرد: امروز جنگ تمام شده و پیشرفت و آبادانی در شهرهای کشورمان جریان دارد.
وی افزود: طی سال‌های گذشته تلاش شده است فعالیت شهرداری از نهاد خدماتی صرف به نهادی خدماتی- اجتماعی تبدیل شود و در حال حاضر شهرداری‌های کشورمان ارائه‌دهنده خدمات متنوع اجتماعی و فرهنگی به مردم هستند.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد نمونه چنین موضوعی را ایجاد و گسترش مرکز ارتباطات مردمی شهرداری 137 خواند و گفت: برخی از شهروندان به دنبال جایی هستند که صدایشان شنیده شده و به صحبت‌هایشان پاسخ داده شود.
رضوی‌کیا اضافه کرد: مهم آن است که گوش شنوایی در مجموعه باشد که مردم بدانند به آن‌ها احترام می‌گذارند و پیگیر حل مشکلات شهروندان هستند.
وی به میزبانی کشورهای اسلامی توسط مشهد در سال 2017 اشاره کرد و گفت: در سال 2017  تعامل با کشورهای اسلامی مطرح است و لبنان با سابقه فرهنگی و تاریخی در این تعامل جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی تصریح کرد: به همین دلیل تداوم ارتباطات مهم است و امیدواریم در آینده میزبان سفر هیئت‌های بیشتری از لبنان به ایران و مشهد مقدس باشیم.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. شما فعلا به داد مردم خود مشهد برسید نمیخاد مردم کشورای دیگه رو جزو هموطنان حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *