صفحه اصلی / اقتصادی / نمایشگاه بین المللی مشهد، دروازه تجاری پایتخت معنوی ایران
طراحی سایت در مشهد

نمایشگاه بین المللی مشهد، دروازه تجاری پایتخت معنوی ایران

سرویس اقتصادی: مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران پتانسیل های بالایی هم برای تبدیل شدن به قطب اقتصادی کشور را دارد. در این زمینه به علاوه استفاده از ظرفیت های اقتصادی معمول، برگزاری رویدادهای مهم اقتصادی در سطح ملی و بین المللی نقش پررنگی خواهد داشت.
در این زمینه شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد تحت نظر شهرداری می تواند نقش بسزایی داشته باشد زیرا برگزاری نمایشگاه هایی وسیع در سطوح بالا می تواند بیش از پیش توجهات را به ظرفیت های اقتصادی خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد جلب نماید.
تسهیل توسعه صنعت نمایشگاهی ایران و ترویج تبادل و رقابت نمایشگاهی در محدوده این صنعت در سطح  بین المللی آن مهمی است که شهر مشهد به واسطه داشتن نمایشگاهی با ظرفیت 600 هزار متر مربع و 250 هزار متر مربع فضای مفید نمایشگاهی نقشی بی بدیلی در تحقق آن دارد.
در این بین برگزاری چند نمایشگاه بین المللی مهم در طول سال در کنار سایر نمایشگاه ها لازم و ضروری به نظر می رسد که برپایی نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، معماری و عمران، صنایع سرمایشی و گرمایشی یکی از آنها است.
این نوشتار به بهانه برگزاری هجدهمین دوره برگزاری این نمایشگاه است که روز گذشته 18 خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد افتتاح گردید.
نمایشگاهی که ابعاد وسیع آن در کنار مخاطبین فراوانش بهانه ای شد تا توجه بیشتری به ظرفیت های اقتصادی و پتانسیل های نمایشگاهی شهر مشهد داشته باشیم و این نکته را یادآوری نماییم که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی کشور می تواند در عرصه اقتصادی و تجاری هم الگو باشد.
این نمایشگاه که حدودا 20 سال در مشهد برگزار می شود، خدمات فنی ومهندسی در زمینه ساختمان و تاسیسات، مصالح و تجهیزات ساختمان و تاسیسات، ماشین آلات و صنایع وابسته را با مشارکت 27 نمایندگی شرکت های خارجی از 12 کشور جهان و با حضور 16 استان کشور در قالب 1755 غرفه می تواند نمادی از پتانسیل های اقتصادی مشهد باشد و نشان دهد که در این عرصه مشهد می تواند یکه تازی نماید.
حضور شرکت هایی از کشورهایی همچون آلمان، انگلیس، روسیه و امارات در این نمایشگاه بار دیگر نشان داد نمایشگاه بین المللی مشهد می تواند دروازه تجاری پایتخت معنوی ایران و حتی کشور باشد که به نظر می رسد باید با توجه ای بیشتر به نیازهای این نمایشگاه و توسعه آن نقش مهمتری برای مشهد در صنعت نمایشگاهی دنیا پیش بینی شود.
گفتنی است در دوره جدید مدیریت شهری مشهد درآمد حاصل از شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد افزایش یافته و این نشانگر این موضوع است که با رویکرد فرهنگی هم می توان به درآمدهای بیشتری برای شهری ممچون مشهد رسید.
امیدواریم شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد با توجه بیشتر رسانه ها و مسئولین همچنان از پیشگامان صنعت نمایشگاهی در خاور میانه باشد و ضمن حفظ این جایگاه بتواند در عرصه بین جهانی به یکی از قطب های نمایشگاهی تبدیل گردد که این مهم دور از دسترس نیست.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *