صفحه اصلی / مدیریت شهری / دیپلماسی شهری / مسئول اداره روابط خارجی شهرداری مشهد: در آرژانتین فقط چیپس می خوردیم
طراحی سایت در مشهد

مسئول اداره روابط خارجی شهرداری مشهد: در آرژانتین فقط چیپس می خوردیم

گروه مدیریت شهری: ظهر امروز نشست خبری هیات اعزامی شورای شهر و شهرداری مشهد به سی امین اجلاس متروپلیس در بوینس آیرس آژانتین برگزار شد.

در این نشست حسین کشیری رئیس شبکه جوانان انجمن کلانشهرهای جهان(متروپلیس) گفت: هیات مدیره متروپلیس 22 عضو دارد که  مشهد از سال 2011 عضو هیات مدیره این نهاد بین المللی می باشد.

وی افزود: یکی از ثمرات اجلاس اخیر اختصاص دادن 20 هزار یورو توسط شبکه جوانان متروپلیس برای شهر مشهد بود که این مبلغ به اندازه 4 سال شهریه عضویت شهرداری مشهد در این نهاد می باشد.

کشیری ضمن بیان اینکه هیات مشهد پرتحرک ترین هیات حاضر در بوینس آیرس بود، اذعان داشت: تصمیم گیری در خصوص سفرهای خارجی و اینکه چه کسانی در هیات های اعزامی حضور داشته باشند توسط هیات ماموریت های خارجی با حضور معان مالی اداری شهردار گرفته می شود و در سفر اخیر به جزء بنده و آقای جلیلی به عنوان جانشین شهردار دو تن از اعضای شورای شهر در این هیات حضور داشتند.

رئیس شبکه جوانان انجمن کلانشهرهای جهان(متروپلیس) ضمن بیان اینکه هزینه های سفر وی و معاون فرهنگی توسط متروپلیس پرداخته شده است، بیان کرد: تنها هزینه سفر دو عضو شورای شهر توسط شهرداری پرداخت شده که شامل پول بلیت سفر و هزینه اقامت می باشد.

وی با انتقاد از میزبانی آرژانتینی ها بیان کرد: برخی به ما گفتند همین که شما توانسته اید ویزا بگیرید و به این اجلاس بیایید یک موفقیت بزرگ است.

کشیری همچنین تصریح کرد: یکی از مشکلات دیگر میزبان این بود که برای مسلمانان غذای حلال پیش بینی نکرده بود و ما در این مدت فقط چیپس می خوردیم.

وی اظهار کرد: انقدر در آرژانتین چیپس خریده بودیم که قیمت انواع و اقسام چیپس ها به قیمت پزو دست ما آمده بود و همه چی را قیمت چیپس می سنجیدیم.

مسئول اداره روابط خارجی شهرداری مشهد افزود: یکی از بزرگترین دستورکارهای ما حضور بانوان در متروپلیس و شاخه خاورمیانه آن است وسیاست شهرداری مشهد به دلیل مسائل فرهنگی همواره بر این بوده که در هیات های اعزامی همواره یکی از خانم ها حضور داشته باتشند و به این دلیل سرکار خانم غفوری شعرباف عضو محترم شورا در این سفر حضور داشتند.

کشیری ادامه داد: در این اجلاس با توجه به پایان دوره سه ساله دبیرکل اتحادیه کلانشهرهای جهان و آغاز فرآیند انتخاب دبیرکل جدید، اینجانب با احراز شرایط مختلف توانستم در انتخابات به رتبه دوم برسم که در پنج  نفر پایانی سه نفر از فرانسه و یک نفر دیگر از اسپانیا حضور داشتند.

گفتنی است که اجلاس کلانشهرهای جهان مترو پلیس، با حضور 136 کلانشهر جهان در کشور «بوینس آیرس آرژانتین» بر گزار شد که در آن مباحث عمده ای در حوزه مدیریت شهرها به وِیژه حمل و نقل عمومی، تجارت کلان شهرها و فرهنگ شهروندی مطرح شد.

طراحی سایت در مشهد

8 نظرات

  1. ینی اونجا مزه جز چیپس پیدا نکرده!

  2. چیپس با چی میچسبه حالا؟ ؟ ؟ /

  3. خوراک گیاه خواری و سبزیجات و میوه و تخم مرغ و نون رو ازشون گرفته بودن؟

  4. خیلی چیپس‌ها تو چربی‌ خوک سرخ میشه!

  5. من حاضرم برزیل باشم هیچی نخورم

  6. لابد چی توز یا چاکلز تولید مشهد بوده
    همین که رفتین دور زدین و خوش گذروندین خودش از صدتا چلو کباب بیشتر میچسبه…..

  7. ماموریت نداشتین،غذای حلال اونجا پیدانمیشدویاچی…………….اینکارها ریااست یامظلوم نمایی،

  8. تظاهر تا کی? از دلتون میومد از حق ماموریتتون خرج میکردید حلال میخوردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *