صفحه اصلی / موسیقی / وزیر کشور: قانونی برای منع كنسرت در مشهد وجود ندارد
طراحی سایت در مشهد

وزیر کشور: قانونی برای منع كنسرت در مشهد وجود ندارد

سرویس اجتماعی: وزیر کشور امروز اعلام کرد که هیچ‌ گونه منع قانونی برای برگزاری کنسرت در شهر مشهد و به طور کل استان خراسان رضوی وجود ندارد.

عبدالرضا رحمانی‌ فضلی، وزیر کشور ایران، در گفت‌وگویی با روزنامه اعتماد چاپ تهران در تاریخ ششم خرداد به اظهار نظر در مورد لغو کنسرت‌های موسیقی به‌خصوص در برخی استان‌های ایران پرداخت.

آقای رحمانی فضلی در این گفت‌وگو با اشاره به این که «مجوز كنسرت را وزارت كشور نمی‌دهد و همچون گذشته وزارت ارشاد اين مسئله را پوشش می‌دهد»، اعلام کرد: «شرايط منطقه‌ای ايجاب می‌كند كه مجوزی برای اجرای برنامه از استانداری‌ها نيز دريافت شود و اين مسئله در گذشته هم سابقه داشته است.»

از سوی دیگر، وزیر کشور درباره امکان برگزاری كنسرت در شهر مشهد و استان خراسان رضوی گفت: «در اين شهر قانونی برای منع كنسرت وجود ندارد و اين مسئله و مشخصا اين موضوع در دولت بررسی نشده است.»

در چند سال گذشته برگزاری کنسرت در برخی استان‌های ایران به‌خصوص در استان خراسان رضوی با مشکلات فراوان همراه بوده و اجراهای متعددی در شهر مشهد و شهرهای مجاورش با وجود دریافت مجوز وزارت ارشاد لغو شده‌اند.

این در حالی است که چندی پیش هم سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرده بود که برگزاری عرصه موسيقي ما معطل تشکيل شوراي فرهنگ عمومي نيست و قرار هم نيست اين شورا معجزه اي در حوزه موسيقي داشته باشد. اساسا قرار نيست شوراي فرهنگ عمومي مجوز اجراي موسيقي صادر کند، بلکه اجراهاي موسيقي در شهر مقدس مشهد موضوع قابل طرح در اين شورا بود و براي تضارب آرا و دريافت نظرات مختلف در شوراي فرهنگ عمومي مطرح مي شود.

گفتنی است برای مدت ها مسئولین فرهنگی شهر مشهد صدور مجوز کنسرت در مشهد را منوط به تصمیم شورای فرهنگ عمومی می دانستند.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. تشکر ویژه از آقای رحمانی فضلی جهت لغو کردن کنسرت در مشهد… حالا دیگه حرفی واسه گفتن نمیمونه اقایونی هم که سنگ مینداختن واسه برگزار نشدن کنسرت در مشهد حالا که دیدن وزیر محترم کشور دستور به لغو دادن دیگه هیچی نگن…
    ایشالا اولین کنسرت رو محسن یگانه و رضا صادقی اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *