صفحه اصلی / اجتماعی / خدمتی جدید از صرافی های سیار مشهد/ فروش دلار های مجلس برگشته در خیابان ارگ
طراحی سایت در مشهد

خدمتی جدید از صرافی های سیار مشهد/ فروش دلار های مجلس برگشته در خیابان ارگ

سرویس اجتماعی: خیابان ارگ سابق مشهد حدفاصل چهارراه لشگر و میدان شهدا یا همان خیابان امام خمینی امروز، سالهاست که در تسخیر دلالان ارز و صرافی ها سیاری قرار گرفته که در بر خلاف دستور العمل بانک مرکزی نسبت به قیمت سازی و برهم خوردن نسبت عرضه و تقاضا در بازار ارز اقدام می کنند و این در حالی است که طبق دستورالعمل بانک مرکزی هرگونه خرید و فروش و نرخ گذاری ارز توسط دلال‌ها جرم محسوب می شود.

متاسفانه در خصوص فعالیت این دلالان در بیخ گوش فرمانداری مشهد به اندازه کافی سخن گفته شده اما مسئولین اقتصادی و قضایی تاکنون نتوانسته اند اقدامی شایسته جهت رفع این موضوع کنند و احتمالا نوشتن ما هم چیزی جزء قلم فرسایی نباشد.

اما یکی از اقدامات جالب این دلالان فروش اسکناس های نو برای عیدهای مختلف با قیمت گزاف بوده و هست، اخیرا در تحقیقی میدانی توسط خبرنگار مشهد تریبون مشخص شده که یکی از خدمات جدید این افراد فروش دلارهای نو برای شاباش مجالس عروسی با قیمتی بالا است، به طوریکه هر اسکناس نو 1 دلاری حدودا 700 تومان گران تر به افراد فروخته می شود!

دلالان خیابان ارگ در این زمینه اصطلاحات جالبی هم دارند، به طور مثال یکی از این دلالان که با خریداری مواجه شد، گفت: دلار الان حدودا 3300 تومان است اما اسکناس نو بخواهی 4000 تومان فی می خورد. یک بسته اسکناس نسبتا نو هم دارم فقط “مجلس برگشته است”. یک مجلس رفته اند برگشتند، خیلی نو نیستند به شما 3500 تومان می دهیم.

1

ظاهرا فروش دلارهای نو با قیمت های کذایی و قیمت گذاری های بالا بر روی “اسکناس های مجلس برگشته” از خدمات جدید این صرافی های سیار غیرمجاز خیابان ارگ مشهد می باشد.

تاسف آنجا که ارگ مشهد از محدوده‌های قدیمی شهر مشهد است که بخشی زیادی از هویت تاریخی شهر را به دلیل وجود مراکزی همچون باغ ملی، بازار جنت و … در خود جای داده و این خیابان در گذشته به عنوان یک مرکز شهر مهم به شمار می رفته است.

اما امروزه متاسفانه سیر تحولات شتابان نا مناسب فرهنگی و عمرانی در این منطقه روز به روز امید احیای خیابان ارگ تاریخی را کم رنگ تر می کند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *