صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / لطفی در نشست با خبرنگاران مطرح کرد/ هسته امر به معروف و نهی از منکر شورا با 21 پیامک یا حسین شکل گرفت
طراحی سایت در مشهد

لطفی در نشست با خبرنگاران مطرح کرد/ هسته امر به معروف و نهی از منکر شورا با 21 پیامک یا حسین شکل گرفت

گروه مدیریت شهری: ظهر امروز نشست خبری علی اصغر لطفی رئیس کمیسیون ویژه نظارت، امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد در اتاق جلسات ساختمان شورا برگزار گردید.

در این جلسه لطفی گفت: هسته امر به معروف و نهی از منکر با ابتکار پیامکی ایجانب شکل گرفت به طوریکه پس از رسمی شدن شورای چهارم پیامکی برای اعضای شورا فرستادم و موافقت آنها در قالب 21 پاسخ “یا حسین” به صورت پیامکی دریافت شد و از همان زمان ما به صورت درون سازمانی و برون سازمانی فعالیت خود را شکل دادیم.

وی افزود: یکی از اقدامات ما گردآوردن خانم های مدیری بود که در سیستم شهرداری فعالیت می کردند که توانستیم کارگروه حجاب و عفاف را تشکیل دهیم و با محوریت قانون حجاب و عفاف به فعالیت بپردازیم.

رئیس کمیسیون نظارت، امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد ضمن بیان اینکه در این مدت اقتصاد مقاومتی، رضایت شهروندی و حجاب و عفاف سه محور عمده فعالیت های ما بوده است، بیان کرد: یکی از خروجی های کار ما ایجاد میزهای خدمت بود که باعث رضایت شهروندان می شود.

لطفی اذعان داشت: راه اندازی سایت معروف، تکریم بانوان، فعال کردن بسیج شهرداری و پیگیری  موضوعاتی همچون معراج شهدا و باغ موزه دفاع مقدس از سایر اقدامات کارگروه بوده است.

این عضو شورای اسلامی شهر بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر به این معنا است که مدیران ما خود را در معرض تندترین انتقادات قرار دهند و حاضر بشوند توسط زیردستان و شهروندان امر و نهی بشوند.

وی خاطر نشان کرد: مقابله با رانت هایی که در شهرداری مشهد وجود داشته همواره مورد تاکید ما بوده است و در کنار این موضوع در مقابل پرداخت هزینه های غیرضروری موضع گیری کرده ایم.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد دفاتر پیشخوان، پلیس ساختمان و ناهنجاری های موجود در پارک ملت را از سایر منکرهای موجود دانست و بیان کرد: بعضی ها تا اسم امر به معروف می آید فکر می کنند منظور ما فقط حجاب و عفاف است اما ما داریم می گوییم جلوی بخور بخورها و رانت ها را بگیرند.

لطفی افزود: امروز شهرداری مشهد 4000 میلیارد تومان بدهکاری دارد اما ساختمان های میدان شهدا ما خالی است و برخی از قسمت های شهرداری در طبقات 19 و 18 ساختمان لوکس آلتون مستقر شده اند.

وی ضمن بیان اینکه اختلاف زیادی بین حقوق افراد در شهرداری مشهد وجود دارد، اذعان داشت: در این زمینه با معاون مالی و اداری مذاکره کرده ایم و اگر لازم باشد بنده مبلغ دریافتی برخی از مدیران را منتشر خواهم کرد.

وی با اشاره به راه اندازی مجمع فرزندان شهدای شهرداری مشهد بیان کرد: در شهرداری مشهد بیش از 200 فرزند شهید و بیش از 800 جانباز و آزاده داریم و این مجمع جهت همگرایی این اعضا تشکیل می شود و هدف آن طرح مطالبات شهدا و امام شهدا در سطح شهرداری و سپس در جامعه است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *