صفحه اصلی / مدیریت شهری / سازمان فناوری و اطلاعات(فاوا) / عدم پاسخگویی مدیران سازمان فاوا و سوالاتی که بی جواب ماند
طراحی سایت در مشهد

عدم پاسخگویی مدیران سازمان فاوا و سوالاتی که بی جواب ماند

گروه مدیریت شهری: سایت خبری مشهد تریبون از مدت ها پیش نگاه ویژه ای به موضوع فناوری اطلاعات در شهر مشهد به ویژه شهر هوشمند داشت و در این زمینه ضمن تهیه محتوا و پوشش های رسانه ای دو نشست تخصصی با عناوین “مشهد شهر هوشمند” و “مشهد، شهری بدون کاغذ” را با حضور کارشناسان و صاخب نظران برگزار نمود. (اینجا)

در همین زمینه حدود 1 ماه پیش مشهد تریبون جهت پیگیری موضوع شهر هوشمند درخواست مصاحبه ای را از طریق روابط عمومی سازمان فاوا برای گفت و گو  با مهندس اردکانی معاون شهر هوشمند و مهندس آبسالان مدیر عامل این سازمان ارسال کرد اما متاسفانه این مدیران پاسخگو نبودند.

در چندین نوبت پیگیری مشهد تریبون، روابط عمومی جواب های مشخصی را ارائه نداد و اعلام کرد ابتدا باید سوالات خود را برای مدیران این سازمان ارسال نمایید که در نهایت سوال های ما هم ارسال شد اما باز هم وقتی برای مصاحبه اختصاص داده نشد.

اما سوال های بی پاسخ مشهد تریبون چه بود؟

1- موضوع شهر الکترونیک که از چند سال پیش در مشهد پیگیری شد به چه نتایج مفیدی رسید که اکنون موضوع شهر هوشمند مطرح شده است؟

2- پارادایم هوشمند‌سازی شهر مشهد در چه مرحله ای قرار دارد و تاکنون چه اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است؟

3- نقش سایر دستگاه ها در تحقق شهر هوشمند به غیر از شهرداری مشهد چیست؟

4- نقش مردم در قالب مردم هوشمند جهت تحقق شهر هوشمند مشهد چیست ؟ در این زمینه چه آموزش های فراگیری صورت گرفته است؟

5- اقدامات صورت گرفته برای اینترنت شهری یا وای فا در مکان های عمومی به کجا رسیده  و تا چه زمانی این طرح به نقطه کمال می رسد؟

6- آیا سند شهر الکترونیک به عنوان شهر هوشمند تغییر پیدا کرده است و در زمینه داشتن یک مانیفست مشخص چه اقدامی صورت گرفته است؟

در پایان امیدواریم مدیران  سازمان فاوا هم مانند سایر بخش های شهرداری مشهد پاسخگو سوالات خبری و درخواست های رسانه ای باشد، این رفتار سازمان فاوا در حالی رخ می دهد که سایر بخش های شهرداری مشهد تعامل خوبی با رسانه ها دارند و همواره پاسخگوی سوالات ما بوده اند.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *