صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / جلیلی نژاد خبر داد/تصویب 8 شاخصه برای پیوست فرهنگی پروژه های عمرانی شهر مشهد
طراحی سایت در مشهد

جلیلی نژاد خبر داد/تصویب 8 شاخصه برای پیوست فرهنگی پروژه های عمرانی شهر مشهد

گروه مدیریت شهری: به مناسبت روز معمار برخی از اساتید دانشگاه معماری و شهرداران مناطق شهرداری مشهد در خانه هنرمندان گرد هم آمدند.
در این جلسه امیر جلیلی نژاد دبیر شورای راهبری پیوست فرهنگی شهرداری مشهد گفت: رهبری معماری تهران را وحشی توصیف کردند، ما نمیدانیم چه توصیفی از معماری مشهد داشته باشیم اما هرچه هست نتیجه عملکرد معماران شهر می باشد.
وی ضمن طرح این سوال اینکه معماری بومی مشهد دارای هویت می باشد یا خیر، افزود:  برخی معتقدند معماری کنونی شهر مشهد بی هویت و غیر بومی است.
جلیلی نژاد اذعان داشت: پیوست فرهنگی در واقع متکامل شده “ارزیابی تاثیر اجتماعی” است که در حقیقت باید قبل از اینکه پروژه وارد فاز صفر شود توسط مشاور بررسی شود.
دبیر شورای راهبردی پیوست فرهنگی شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: در آخرین جلسه شورای راهبردی 8 شاخصه عدالت، امنیت، طبیعت، هویت، ارتباطات اجتماعی، رضایت مندی مردم، زیبایی و آرامش به عنوان شاخصه های پیوست فرهنگی پروژه ها تصویب شدند.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین چالش های هر پروژه عمرانی در کنار تملک ملک، نوع برخورد مردم محله با این پروژه است که در این زمینه رضایت مندی مردم بسیار مهم می باشد.
جلیلی نژاد عدالت را یکی از شاخصه های مهم پیوست فرهنگی دانست و اذعان داشت: باید بررسی شود که یک پروژه به لحاظ تاثیر بر اجتماع چه قدر باعث می شود که نظرات نسبت به عدالت اجتماعی منفی با مثبت شود، این مسئله از سایه گیری یک محله تا بالا یا پایین رفتن قیمت های زمین های آن محله قابل بررسی است.
وی سخنان خود را با طرح سوال های زیر پایان داد:
شاخصه های معماری مشهد چیست و این شاخصه ها چه الزاماتی را ایجاد می کنند؟ معماری معرف شهر مشهد برای سال 2017 که شهر پایتخت فرهنگی جهان اسلام است چه خواهد بود؟ هویت معماری مشهد چیست؟

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *