صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / دبیر هنری ستاد استقبال از بهار ۹۴:نتوانستیم ارتباط مناسبی را با هنرمندان برقرار کنیم
طراحی سایت در مشهد

دبیر هنری ستاد استقبال از بهار ۹۴:نتوانستیم ارتباط مناسبی را با هنرمندان برقرار کنیم

استقبال از بهار ۹۴: دبیر هنری ستاد فضاسازی استقبال از بهار در معاونت فرهنگی شهرداری مشهد به خبرنگار ما گفت: سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۰۰ المان با هزینه ۲۵ میلیارد ریال برای جانمایی در این شهر نظر گرفته و ۵۰ المان نیز از سالهای گذشته بازپیرایی شد.

حامد معدولیت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ساخت المانهای نوروزی امسال اهدافی همچون توجه ویژه به منطقه ثامن(محدوده شهری اطراف حرم مطهر)، ترویج بهار فاطمی و مفاهیم روز اجتماعی از جمله اقتصاد مقاومتی و جمعیت دنبال می شد.

وی با اشاره به کاهش محسوس ساخت المان در مشهد ادامه داد: در سالهای۹۱، ۹۲ و ۹۳ به ترتیب ۲۸۰، ۱۸۵ و ۸۶ المان در شهر مشهد با مشارکت هنرمندان ساخته شد.

دبیر هنری ستاد فضاسازی استقبال از بهار در معاونت فرهنگی شهرداری مشهد گفت: امسال ۲۴ المان به صورت ویژه در اطراف حرم مطهر، المانهایی در مبادی ورودی شهر مشهد از جمله راه آهن، پایانه مسافربری و فرودگاه جانمایی و در این میان شش المان نیز بعد از ایام دهه فاطمیه در سطح شهر مشهد نصب شد.

وی افزود: قطعا تغییر مدیریت در شورای اسلامی شهر مشهد و شهرداری باعث کاهش ساخت المانها شده است.

معدولیت گفت: بر اساس این تغییر رویکرد تصمیم گرفتیم المانهایی بسازیم که سال آینده نیز بتوانیم از آنها استفاده کنیم و طوری نشود که برخی از المانها را به صورت رایگان در اختیار شهرهای دیگر قرار دهیم.

وی به تغییرات محسوس جانمایی المانها در سطح شهر نیز اشاره و بیان کرد: المانها بر اساس مفاهیم خاصی طراحی شده و در مکانهای خاص جانمایی شدند.

معدولیت افزود: برخی المانها بر اساس انتقال مفاهیم طراحی شدند و اصلا در این زمینه نیازی دیده نشده که فضا برای عکاسی خانواده ها از آنها فراهم شود.

دبیر هنری ستاد فضاسازی استقبال از بهار در معاونت فرهنگی شهرداری مشهد همچنین اظهارداشت: امسال نتوانستیم ارتباط مناسبی را با هنرمندان برقرار کنیم و بسیاری از هنرمندان در حوزه المانهای شهری مشارکت نکردند.

منبع: ایرنا

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *