صفحه اصلی / فرهنگی / علم الهدی:مشکل مهم برخی خانواده های متدین جامعه عادی شدن روابط مرد و زن نامحرم است
طراحی سایت در مشهد

علم الهدی:مشکل مهم برخی خانواده های متدین جامعه عادی شدن روابط مرد و زن نامحرم است

گروه فرهنگی:صبح امروز اختتامیه پنجمین جشنواره فرهنگی هنری کوثر در سینما شهید ابراهیم اصغر زاده واقع در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) با حضور امام جمعه مشهد و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و با حضور حجت الاسلام کاظمی نسب معاون قرآن و عترت استان برگزار گردید.

امام جمعه مشهد مقدس  در این مراسم گفت:این جشنواره از کلمه کوثر گرفته شده است که مجموعه تفاسیر مرتبط با این کلمه مفهوم فاطمه را نمی رساند و فاطمه اینجا به معنای مصداق کوثر است به طوریکه کلمه کوثر مصداق دیگری به غیر از این ندارد.
امام جمعه مشهد ضمن بیان اینکه تفسیر کلمه کوثر مصداقی است و نه مفهومی٬ اذعان داشت:فاطمه (س) مصداق کوثر است زیرا نسل انبوه پیغمبر بزرگوار اسلام توسط ایشان ادامه پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: از پنجاه سال قبل تعداد سادات در دنیا حدود ۲۱۰ درصد افزایش پیدا کرده و در حال حاضر این تعداد ۷۰ میلیون نفر متجاوز است که این نسل توسعه یافته حضرت محمد (ص) از طریق حضرت زهرا (س) و فرزندان ایشان ایجاد شده  که این نسل توسعه یافته بخشی از مفهوم مصداقی کوثر است.
امام جمعه مشهد افزود:در اکثر روایات کوثر به معنای خیر کثیر است که منظور آن نسبت به پیامبر توسعه دین اسلام است که این خیر کثیر به واسطه حضرت زهرا (س) ایجاد شده است.
وی ضمن بیان اینکه عزمت حضرت زهرا(س) را هیچ مردی به جز پیامبر و امام علی (ع) نداشته است٬ بیان کرد:خداوند یک انسان کامل را از جنس زن آفرید و وجود ایشان بزرگترین تابلو و المان برای زنان است.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بزرگترین جفا از طرف هر زنی این است که به فاطمه (س) ابراز ارادت داشته باشد اما در شئونات زندگی اش رنگ فاطمی قالب نباشد لذا خواهران با این نکته خود را ارزبابی کنند که در کدام بخش زندگی حضور ایشان متجلی است.
علم الهدی مشکل مهم برخی خانواده های متدین جامعه را عادی شدن روابط مرد و زن نامحرم دانست و افزود: این مشکل باید به دست افراد ولایتمدار حل گردد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *