صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / اعلام نتایج نظر سنجی المان های نوروزی مشهد+توضیحات مشهد تریبون
طراحی سایت در مشهد

اعلام نتایج نظر سنجی المان های نوروزی مشهد+توضیحات مشهد تریبون

استقبال از بهار 94: نظر سنجی مردمی المان های نوروزی مردم مشهد توسط سایت خبری مشهد تریبون از 13 تا 20 فروردین ماه 94 برگزار شد.

در طول این مدت در کل 720 نفر( 720 ip مشخص و متمایز) در این نظرسنجی شرکت کردند که نتایج  زیر به دست آمد.

سوال نظر سنجی: ارزیابی شما از المان های نوروزی بهار 94 شهر مشهد چیست؟

نتایج به دست آمده:

گزینه عالی 9 درصد

گزینه خوب 13/5 درصد

گزینه متوسط 15 درصد

گزینه ضعیف 20/5 درصد

گزینه خیلی ضعیف 42 درصد

اما ذکر چند نکته :

1- نتایج به دست آمده از این نظرسنجی برای مدیریت سایت مشهد تریبون دور از انتظار بود و روزی که تصمیم برای برگزاری نظرسنجی گرفته شد به هیچ وجه احتمال داده نمی شود که اکثر آرا به سمت گزینه خیلی ضعیف برود.

2- تمامی آی پی هایی که در نظرسنجی شرکت کرده اند موجود است و اگر افرادی باشند که به صداقت نتایج به دست آمده شک داشته باشند می توانند پس از مذاکره با سایت مشهد تریبون لیست آی پی های شرکت کننده در نظرسنجی را بگیرند.

3- مخاطبین سایت مشهد تریبون در یک سال و نیم فعالیت این سایت قطعا می توانند شهادت دهند که هیچ مطلب خلاف واقعی از این سایت منتشر نشده است و آرشیو این رسانه در دست همگان می باشد. مشهد تریبون در این مدت 1600 مطلب تولیدی با اولویت حوزه فرهنگ و هنر مشهد تولید کرده است و هرگز مطلبی خلاف واقع منتشر نکرده است. لذا نتایج این نظرسنجی هم دقیقا آن چیزی است که اتفاق افتاده است.

4- متاسفانه برخی از مدیران و افراد انتقاد از عملکرد خود و انتشار مطالبی که عملکرد آنها را زیر سوال ببرد را هیچ گاه قبول نمی کنند و همواره فکر می کنند اگر مطلبی نوشته می شود کسی خط داده است و هیچ گاه به این موضوع فکر نمی کنند که شاید در عملکرد خود اشتباه داشتیم. در زمینه نظرسنجی هم به دست آمده هم اعلام می کنیم برخی از افراد مسئول که البته تعداد انها بسیار اندک شمار است با مشاهده آنلاین نتایج قبل از پایان مهلت نظرسنجی تهمت دست کاری در نظرسنجی را به ما زدند که به این افراد اعلام می کنیم که اگر قرار به دست کاری بود این نتایج به دست نمی آمد.

5- سایت خبری مشهد تریبون در بهار 93 و 94 به عنوان یک رسانه مستقل بیشترین تولید خبر را در حوزه هنری استقبال از بهار انجام داده و برای هر سال پرونده ای جدا باز کرده است.نکته قابل توجه اینجاست که رویکرد این سایت همواره مثبت بوده است و بیشترین محتوای مثبت در خصوص استقبال از بهار از سوی این رسانه منتشر شده است. شما می توانید پرونده استقبال از بهار سال 93 را از اینجا و پرونده بهار 94 را از اینجا مشاهده نمایید.

6- معمولا در نظرسنجی های اینترنتی دو عامل باعث بی اعتمادی می شود. یکی عدم مشاهده آنلاین تعداد آرا و دوم اینکه برخی از افراد بیش از یک بار رای دهند. در این نظرسنجی امکان مشاهده آنلاین تعداد آرا و نتایج وجود داشت و به هیچ وجه نمی توان در این آرا شبهه ای ایجاد کرد ضمن اینکه هر ip تنها یک بار حق رای دادن داشت و برای بار دوم به جای گزینه های نظر سنجی، نتایج  مشاهده می شد.

7- رسالت رسانه انعکاس نظر نخبگان و مردم است. گاهی این نظر ممکن است به ذائقه برخی از مدیران خوش نیاید اما رسانه در اینجا فقط منعکس کننده بوده است و این افراد باید به دنیال بررسی نظرات ارائه شده بپردازند.

8- قطعا این نظرسجی با این درصد فراوانی قابل تعمیم به کل جامع شهر مشهد نیست همانطور که هیچ نظر سنجی میدانی و اینترنتی در دنیا قابل تعمیم به کل جامعه نیست اما قطعا نتایج به دست آمده قابل تامل و بررسی است.

9- پیشنهاد می شود ستاد استقبال از بهار 94 خود اقدام به نظرسنجی اینترنتی کند و به صورت شفاف و آنلاین نتایج را در معرض دید قرار دهد.

10- در پایان از تمامی مخاطبین گرامی که در این نظرسنجی شرکت کردند و به مشهد تریبون اعتماد کرده اند، تشکر خالصانه می کنیم. قطعا حمایت و توجه شما انگیزه ادامه فعالیت ما است.

________________________________

مشهد تریبون در آینده در مقاله ای تفصیلی به تحلیل حوزه هنری استقبال از بهار 94 می پردازد.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. بجز مدرسه موشها و شنگول ومنگول چیز خاص دیگه ای نبود انصافا اگه نسبت به المان های شهر بین سال های 90 تا 94 نظر سنجی بشه بنظرم سالهای 91 و92 فوق العاده جذاب و باحال بودن. بازهم تشکر از عوامل سایت مشهد تریبون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *