صفحه اصلی / فرهنگی / مسگرانی خبر داد/فراخوان پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور منتشر شد
طراحی سایت در مشهد

مسگرانی خبر داد/فراخوان پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور منتشر شد

گروه فرهنگی: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از انتشار فراخوان عمومی پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور خبر داد.
حسین مسکرانی، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: به منظور تکریم و پاسداشت مقام شاعران ارجمند خراسان حکیم ابوالقاسم فردوسی، حکیم خیام نیشابوری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان با همکاری ستاد بزرگداشت مفاخر فرهنگی استان و شورای شهر و شهرداری نیشابور پنجمین کنگره بین المللی شعر از توس تا نیشابور برگزار می شود.
وی افزود: شاعران ‌می‌توانند حداکثر پنج اثر از آثار خود را در قالب های مختلف شعری با موضوع، بخش کلاسیک و آزاد حداکثر تا تاریخ 10 اردیبهشت 94 به نشانی دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
مسکرانی در خصوص بخش ویژه این کنگره اظهار داشت: بخش های ویژه شامل ریشه ها و میراث مشترک (گستره زبان و ادبیات فارسی) و نیشابور (جلوه ها و نمودهای تاریخی، فرهنگی، دینی، ادبی، عرفانی، مفاخر و مشاهیر…) می باشد.
وی اظهار کرد: پس از جمع آوری آثار و داوری، ضمن دعوت از شاعران برای شرکت در کنگره و شعر خوانی به هشت اثر برگزیده ضمن دریافت لوح تقدیر و تندیس کنگره جوایز ارزشمند اهدا خواهد شد.
وی در خصوص شرايط و مقررات شركت در كنگره گفت: اشعار ارسالي نبايد در هيچ جشنواره ديگرشركت داده شده و يا به چاپ رسيده باشند همچنین آثار ارسالي بايد با ذكر مشخصات كامل صاحب اثر و نشاني كامل پستي ارسال گردد.
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: هیچ‌گونه محدودیت سنی برای شرکت کنندگان در جشنواره وجود ندارد و بدیهی است آثار رسیده بعد از مهلت مقرر، از رقابت حذف می‌‌شوند.
وی تاکید کرد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا پایان روز دهم اردیبهشت ماه 94 از طریق پست الکترونیک (adabi.ostan@yahoo.com) به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
مسکرانی افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌ تلفن 051-38594001 و 36088812 تماس بگیرند.
وی در پایان درخصوص زمان برگزاری کنگره گفت: 26 تا 28 اردیبهشت ماه سال جاری  شهرهای مشهد و نیشابور میزبان این کنگره در استان خواهندبود .
وی همچنین اظهار داشت: یک نشست شعری با حضور شاعران در هرات افغانستان با همکاری نمایندگی فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حوزه هنری برگزار خواهد شد.
گفتنی است: این کنگره با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و همچنین نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *