صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / عامری فرد در گفت و گو با مشهد تریبون:شهرداری در قلع برج باران با سعه صدر برخورد کرده است
طراحی سایت در مشهد

عامری فرد در گفت و گو با مشهد تریبون:شهرداری در قلع برج باران با سعه صدر برخورد کرده است

گروه مدیریت شهری: محود عامری فرد عضو شورای اسلامی شهر مشهد از اراده مصمم مدیریت شهری و شورای شهر  برای قلع برج باران خبر داد.

عامری فرد در گفت و گو با مشهد تریبون گفت: سیاست کلی شورای چهارم اجرا و اعمال قانون بر اساس طرح جامع تفصیلی شهر مشهد است و اگر فردی بر خلاف قوانین و ضوابط شهری اقدام کرده باشد باید قانون اجرا شود تا منافع همه مردم مشهد جهت داشتن یک شهر زیبا همراه با رعایت قوانین شهرسازی تامین شود.

وی افزود: پرونده برج باران در کمیسیون ماده صد مطرح شده و حکم قلع گرفته است اما این حکم تاکنون اجرا نشده و شهرداری  با توجه به پیگیری های طرف مقابل با سعه صدر برخورد کرده است.

عضو کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها شورای اسلامی شهر مشهد افزود: برای اجرای حکم قلع برج باران کاملا مسر هستیم و در تماسی که با شهردار منطقه 9 داشتم متوجه شدم ایشان هم برای اجرای حکم مصمم هستند اما یک سری مباحث فنی را برای اجرای حکم مطرح می کنند چون این برج در ارتفاع است و باید یک سری تجهیزات خاصی برای قلع 8 طبقه از آن به کار گرفته شود که به خود ملک صدمه نزند.

عضو کمیسیون ماده صد اذعان داشت: بر اساس اطلاعاتی که به دست اینجانب رسیده است معاونت شهرسازی و معماری شهرداری هم برای اجرا حکم اراده کافی را دارد اما باید منابع لازم در اختبار شهردار منطقه 9 قرار بگیرد.

عامری فرد تصریح کرد: مرجع بالاتر از کمیسیون ماده صد دیوان عدالت اداری است که ممکن است صاحب برج به این نهاد شکایت کرده باشد تا در حکم تجدید نظر شود، اما اگر دیوان عدالت حکمی بر خلاف کمیسیون ماده صد ندهد هیچ راهی برای قلع نشدن برج باران وجود ندارد.

وی ادامه داد: در صورتی که صاحب برج بخواهد با استفاده از ظرفیت های قانونی با شهرداری مصالحه کند نظر ما این است که منافع شهر و شهروندان تامین شود.

عضو کمیسیون ماده صد در پایان خاطر نشان کرد: هدف ما قلع  ساختمان ها نیست و به دنبال اجرا قانون هستیم تا جلوی صدها تخلف دیگر گرفته شود و اجرای قلع این برج حالت بازدارنده برای سایر تخلفات داشته باشد.

طراحی سایت در مشهد

4 نظرات

 1. حالا بر فرض 8 طبقه ازین برج رو هم خراب کردین
  چی گیر مردم میاد؟
  حداقل میتونین مالک برج رو مبلغی جریمه کنین و اون مبلغ رو در مناطق کم برخوردار شهر هزینه کنین

 2. دوست عزیز یکی از رویکردهای اشتباه همینه که جریمه کنی و خرج شهر کنی که متأسفانه تو شهرداری مشهد خیلی رواج داره….
  هزینه ای که این ساخت و سازهای خارج از توان زیرساختی،‌ترافیکی و… شهر بر شهر وارد میکنن خیلی بیشتر از مبلغ جریمه ای هست که میشن، اگرم هزینه جریمه رو ببری بالا که پیشگیرانه تر باشه شاید بطور موقت جلوگیری کنه اما باز هم توان جلوگیریش کم میشه و فقط باعث افزایش ارزش اون بنا میشه
  اتفاقا در برخی جاها برخوردهای قهری لازمه که دیگه کسی به سمت تخلف نره. مخصوصا در جاهایی که تخلف صرفا بدلیل نگاه اقتصادی و سود آوری انجام بشه…

 3. سلام خدمت دوست عزیز مهدی آقا عرض کنم که
  من با تخلف موافق نیستم
  ولی الان این برج ساخته شده و تخریب اون هیچ سودی واسه مردم نداره
  بعلاوه مسولین شهرداری و شورای شهر که الان ادعا دارند باید ۸ طبقه ازین برج خراب بشه در زمانی که طبقات ۲۱ تا ۲۸ در حال ساخت بود چرا جلوگیری نکردند؟
  این ۸ طبقه که یک شبه ساخته نشده
  پس سهل انگاری و تخلف از خود شهرداری و شورای شهر بوده
  در ضمن مشهد باید بره بسمت بلند مرتبه سازی و گرنه تا ۵ سال آینده تمام باغها و ییلاقات مشهد بخاطر رشد افقی شهر و بالا رفتن ارزش زمین از بین میره
  اونموقع آلودگی هوا و معضلات دیگه دامن شهر رو میگیره
  مسولین مشهد به همین ۳۲۰ کیلومتر مربع مساحت نمیتونن خدمات بدن
  وای به روزی که مساحت مشهد به ۴۰۰ یا ۵۰۰ کیلومتر مربع افزایش پیدا کنه

 4. سلام.
  تشکر میکنم از آقا جلال و خوشحالم که در قسمت نظرات دوستانی رو میبینم که بصورت تخصصی نظرشونو میدن
  حرف شما کاملا درسته که چرا در زمان شروع تخلف جلوی تخلفات گرفته نشده؟! متأسفانه در مدیریت قبلی از این قبیل اتفاقات زیاد افتاده و شاید میشد جلوی خیلی از اتفاقات رو در آن زمان گرفت اما گرفته نشد… و حالا شورای شهر و شهرداری فعلی در برابر یکسری مسائل و مشکلات قرار گرفته و دائمأ بازخوردهاش رو می بینه.

  در ضمن حکم قلع بنا هم توسط کمیسیون ماده 100 صادر میشه بغیر از نماینده شورا، نماینده وزارت کشور و قاضی دادگستری هم حق رأی دارن، پس اگر حکم قلعی صادر میشه مجموع نظرات شورا، دادگستری و وزارت کشوره.

  در خصوص بلندمرتبه سازی هم خداروشکر توسط مشاور طرح جامع داره پهنه های مناسب شناسایی میشه تا ساخت و سازها در اونها انجام بشه نه مثل ساختمان های بلند مرتبه بسیار زیادی که در چند سال گذشته بدون مکانیابی و فقط و فقط و فقط با دید اقتصادی در گوشه گوشه شهر ساخته شدن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *