صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / سهیلی: دولت به شهرداری ها اعلام کرده 20 درصدی کرایه اتوبوس‌ها افزایش پیدا کند
طراحی سایت در مشهد

سهیلی: دولت به شهرداری ها اعلام کرده 20 درصدی کرایه اتوبوس‌ها افزایش پیدا کند

گروه مدیریت شهری: رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، امور اداری و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دولت اعلام کرده در خصوص اختصاص یارانه بلیت اتوبوس و کمک به سهم شهروندان، شهرداری را یاری نمی‌کند.

محمد سهیلی با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت هیچ قولی برای اختصاص یارانه بلیت اتوبوس و کاهش هزینه‌ها به شهرداری مشهد نداده و رسما نیز به شهرداری‌های چند شهر از جمله تهران اعلام کرده نسبت به افزایش 20 درصدی کرایه اتوبوس‌ها اقدام کنند.
وی با اشاره به گران شدن بهای بلیت در تهران به میزان 50 تا 100 تومان، افزود: سال گذشته نیز دولت رقم 15 میلیارد تومان یارانه برای کاهش بهای بلیت در مشهد در نظر گرفت و اختصاص داد. اما زمانیکه سهم اتوبوسرانی مشهد را از دولت خواستار شدیم، اعلام کرد این سهم قبلا در قالب همان 15 میلیارد تومان پرداخت شده است. این در حالی است که سهم اتوبوسرانی به همه شهرهای کشور اختصاص می‌یابد.
نایب رئیس دوم شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد: 15 میلیاردی که دولت سال گذشته به عنوان یارانه بلیت به مشهد اختصاص داد، تنها توانست رقم سنواتی بودجه برای حمایت از اتوبوسرانی را تامین کند.
سهیلی با اشاره به اینکه میزان افزایش بهای بلیت اتوبوس، برابر نرخ تورم است، گفت: افزایش 50 تومانی بهای بلیت درحالی است که سرجمع رقم 20 میلیارد تومان از این باب عاید شهرداری می‌شود و این افزایش دقیقا به معنی جبران تورم است، نه به معنای افزایش درآمدهای شهرداری.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *