صفحه اصلی / اجتماعی / آیت الله علم الهدی:کنسرت، مطرب بازی است
طراحی سایت در مشهد

آیت الله علم الهدی:کنسرت، مطرب بازی است

سرویس اجتماعی : همان طور که می دانید روز جمعه گذشته کنسرت علیرضا قربانی خواننده سنتی در گلبهار با دستور دادستان چناران لغو گردید و یک بار دیگر برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت مسئله ای شد که در افکار عمومی بیش از گذشته مطرح شد.

فردای آن روز آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی (ع) اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) با بیان عبارت ‘بین الجبلین روضه من ریاض الجنه’ حدود حرم حضرت امام رضا (ع) را بین دو کوه تعیین کردند لذا محدوده حرم تنها زیر گنبد حرم مطهر رضوی و سقف رواقها و مساجد آن نیست.

وی اظهار کرد: این که می گویم در مشهد کنسرت برگزار نشود از باب اعمال قدرت و دستور نیست بلکه حرف طلبگی من است چون ما با موسیقی مساله ای نداریم و در این زمینه هم هر کس پیرو مرجع تقلید خود است، اما کنسرت، مطرب بازی است.

امام جمعه مشهد افزود: در حمایت از این ناهنجاری خبرگزاری ‘دویچه وله’ آلمان اعلام کرد که برخی مسوولان محلی وابسته به رهبری ایران با آزادی هنر مخالفت می کنند که اگر مقصود آنها، من هستم به نظر من این بی بند و باری و مطرب بازی است.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: کسانی که به دنبال برگزاری کنسرت هستند بدانند که حامی و طرفدار آنان آلمانی است که به صدام، تجهیزات شیمیایی داد تا رزمندگان ما را بکشد، و اکنون همان آلمان از برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد حمایت می کند.

وی اظهار کرد: این که در گوشه ای از مشهد کنسرت موسیقی برگزار بشود یا نشود، چه ربطی به آلمان دارد.

وی افزود: ما نمی خواهیم برخی عزیزان را بدنام کنیم و بگوییم با آن طرف آب در ارتباطند اما انجام این کارها ناخواسته دست آنها را در دست دشمنی قرار می دهد که حاضر است با سلاح شیمیایی ما را خفه کند. »

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. در یک کشور جهان سومی چنین سخنانی از صاحبان قدرتش ، امری عادیست …!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *